Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Březen 2007

Jak šel čas s..Fall Out Boy

29. března 2007 v 20:14 | sugar.honey |  Ostatní
Kolem roku 2001 se čtyři rodáci z Chicaga (přesněji z předměstí s názvem Wilmette) dali dohromady a založili skupinu Fall Out Boy. Patrick Stump (zpěv, kytara), Pete Wentz (texty, basová kytara), Andrew Hurley (bicí) a Joe Trohman (kytara), ti všichni si prošli různými seskupeními chicagské undergroundové scény. Za povšimnutí ale určitě stojí Hurleyho členství v pozici bubeníka v kapele Racetraitor. Čtveřice z Fall Out Boy užila nespoutané síly hardcoru jako podklad pro melodický pop-punk příslužný emo scéně. V roce 2001 debutovali se samospuštěnou demo nahrávkou, která byla v květnu 2002 následována rozdělenou LP (=long-playing record), která uváděla také formaci Project Rocket (pro kterou Hurley rovněž obsluhoval bicí :-) ). V lednu se skupina opět přihlásila s mini nahrávkou, která nesla název "Fall Out Boy's Evening Out with Your Girl", a díky tomuto činu už byla válka s jejich vrstevníky v plném proudu.
Fall Out Boy časem podepsali smlouvu s Gainesville, FL's Fueled by Ramen, jejíž spoluvlastník není nikdo jiný než bubeník ze skupiny "Less Than Jake" Vinnie Fiorello, ale navíc získali jisté místo u společnosti Island Records k nahrání vlastní desky. V květnu roku 2003 se na pultech objevila deska "Take This To Your Grave" a kluci posbírali pozitivní ohlasy vystupováním po celém jihu a jihozápadě a četným koncertováním. Jejich zlomové album "From Under The Cork Tree" vyšlo na jaře 2005 a raketovým startem vystoupalo k výšinám nejprodávanějších desek nesouce hitovky jako "Sugar We´re Going Down" a pozitivně zuřivou "Dance Dance". Dvakrát platinové album dopomohlo klukům k nominaci na Grammy jako ´objev roku´.
Fall Out Boy si získali prestiž v undergroundu - poháněnou hlavně díky Peteovu útoku na veřejnost, který na sebe rovněž upozornil se svou oděvní linií a navíc založil vlastní nahrávací společnost Decaydance (Fueled by Ramen) specializovanou na vyhledávání nových tváří. Kvůli propagaci nové desky FOB značně cestovali, na domovní scéně i v zahraničí, včetně termínů po halách na jaře 2006, navíc vedle hostování na TRL, pozdně nočních pořadech v televizi a předávání cen. Bez přestávky si konečně dřepli k práci v důsledku nahrávání následující desky s producentem jejich předešlého alba Neilem Avronem a překvapivě spolupracovali také s Babyfacem. Název "Infinity On High" je ´vypůjčen´ z pera malíře Van Gogha (z jeho osobních dopisů) a samotné album uvedli na trh začatkem února 2007. Pilotní singl se jmenuje "This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race". CD pokračuje ve šlépějích předešlých úspěšných nahrávek a dominuje na první příčce žebříčků. Po měsíci se dočkává platiny.