Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Duben 2007

Jde to i bez neúspěchů aneb jak Panic ke štěstí přišel...(neautorizovaná biografie :-) )

2. dubna 2007 v 20:53 | Kimbbu |  NEW WAVE
Některé skupiny celý život jen doufají, že se jim jednou podaří vytvořit album jako celek, soudržné a nápadité jako je A Fever You Can't Sweat Out. To ale není případ Panic! At The Disco: těm se to podařilo hned na první pokus...
Tak to jsou ty děti štěstěny..:)) - zleva Jon Walker, Ryan Ross, Brendon Urie & Spencer Smith
Předtím než popadneš mokré právě vyprané oblečení, ujasni si, co vlastně tu 'Horečku' způsobuje. Náš příběh se začíná psát na předměstí Las Vegas, kdy si 12-ti-letý klučina Ryan Ross nepřál k Vánocům nic jiného než kytaru. Aby nezůstal pozadu, jeho kamarád od sousedů Spencer Smith zase prosil své rodiče o soupravu bicích, a tímto se vzniklé duo mohlo začít tlačit na povrch. "Ve skutečnosti jsme od toho prvního roku hráli (samozřejmě jen instrumentálně) pouze předělávky songů Blink 182," vzpomíná dnes se smíchem Spencer. Později kluci odmaturovali, odpoutali se od všech maličkostí a posílili své mužstvo o dva spolužáky, Brenta Wilsona a Brendona Urieho, a to v pozici basáka a zpěváka.
Ve finálové sestavě se nově zasvěcení Panic! At The Disco (název si "vypůjčili" ze songu "Panic" skupiny Name Taken) začali věnovat zkoušení v obýváku Spencerovy babičky a započali svých dovedností skládaním nám už známých písní z alba A Fever You Can´t Sweat Out, do kterých vložili svůj vlastní osobitý styl. Se svým zalíbením pro experimentální používání hudebních nástrojů a důvěrně pozorných textů netrvalo dlouho, než Pete Wentz ze skupiny Fall Out Boy natolik zažehnul pro jejich hudbu (mimoto Pete vlastní nahrávací firmu Decaydance/Fueled By Ramen, speciálně určenou pro vyhledávání nových talentů), že se je rozhodl produkovat. "Vážně jsme souhlasili a oni pochopili, co vlastně chceme vytvořit jako skupina," objasňuje Ryan. "Dali nám dostatek svobody dělat hudbu, se kterou budeme spokojeni a která nás učiní šťastné."
Když už měli kluci smlouvu v kapse, věci se daly do pohybu přímo hektickým tempem. Spencer a Brent dokončili školu dálkovým studiem, Brendon si během dne bral hodiny (po nocích si dělal úkoly) a Ryan se rozhodl definitivně udělat za vzdělávací docházkou čáru a školu nadobro opustil, což se samozřejmě nelíbilo jeho otci, díky čemuž si prošli řadou potyček. Dokazuje to i Ryanův výrok: "Když jsem tátovi pověděl, že mám v úmyslu seknout se školou a naplno se věnovat hudbě, nebyl z toho zrovna nadšený. Samozřejmě se rozzlobil. Měl jsem na výběr mezi mým štěstím a jeho spokojeností." Takže vyjímaje jednoho otcovského požehnání se kluci v plné parádě sbalili, poprvé ve svých životech opustili rodnou půdu a odebrali se vstříc osudu východně k Marylandu, směr College Park, kde nahrávali své debutové album pod dohledem známého producenta, který si říka Matt Squire (pro přehled produkoval např. skupiny Thrice, The Receiving End of Sirens).
"Nechtěli jsme vytvořit nahrávku, která bude mít pouze 11 stejných songů," vysvětluje Ryan. Aby se mohli pojistit, že se to nikdy nestane, přišla skupina s návrhem rozdělit album na dvě poloviny: první na sebe upoutává svou výstředností obohacená o umělé bubny a syntetizátory a druhá se zahaluje pod maskou nostalgie, kterou doplňuje estrádové piano a harmonika. Kapela se nechala nasměrovat některými z největších - třebaže ne veřejných - vlivů: melodické písňové uspořádání skupiny Third Eye Blind (které je znát v 'But It´s Better If You Do'), divadelní instrumentace od Queenů (v 'Build God Then We´ll Talk') a čilost a výpravný text příslušný skupině Counting Crows (uslyšíme v 'There´s A Good Reason These Tables Are Numbered Honey, You Just Haven´t Thought Of It Yet'). "Neměli byste slyšet naše nahrávky a říct si, 'Hmmm, tihle kluci jsou ovlivnění skupinami Fleetwood Mac nebo Counting Crows', ale tohle jsou pouze naše oblíbené kapely," trvá na tom Spencer.
Recept na úspěch je ten rozum beroucí přístup psaní písní, který rezonoval s mladými i staršími posluchači. Skupina slavila velkých úspěchů v žebříčku PureVolume (nepřetržitě figurovala mezi deseti nejlepšími hiparádovými skupinami) a na MySpace (dosáhla zlaté pozice v indie žebříčku) a poté, co se po nahrávání vrátili do Las Vegas, uspořádali pro své rodné město show, ve skutečnosti to bylo jejich první živé vystoupení, na které přišlo přes 200 diváků. Rodiče členů kapely, obzvláště Ryanův otec, si uvědomili, že skupina je více než jen pouhý letmý koníček a časem se z nich stali oficiální členové fanklubu Panic! At The Disco.
Na závěr ještě varování: Panic! At The Disco není trend. Proto bude lepší, když se na ně připravíte.
Přikládám ještě fotku se všemi členy, takže si je užijte do sytosti..:-)