Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Září 2007

FOR MY PAIN...

23. září 2007 v 16:58 | Kimbbu |  Finsko
For My Pain... je gothic metalová super skupina pocházející z finského Oulu, skládající se ze členů skupin Embraze, Eternal Tears of Sorrow, Nightwish, Charon a Reflexion.
První myšlenka vytvořit For My Pain… se zrodila v srpnu 1999, kdy Altti Veteläinen (EToS) a Petri Sankala (EToS) plánovali vytvořit novou skupinu gotického ražení. Kluci uvažovali o vhodných členech do kapely, až se rozhodli oslovit své staré přátele Tuomase Holopainena (Nightwish) a Lauriho Tuohimaaha (Embraze/Maple Cross), kteří se o tento nápad zajímali. Zájem o projekt nestačil, všichni byli po většinu času stále zaneprázdnění svými vlastními kapelami a tento projekt musel být odložen na neurčito.

O několik let později Altti a Petri znovu pro tuto myšlenku zaplanuli. Toto období se nakonec ukázalo více než vhodné, poněvadž Eternal Tears of Sorrow si udělali pauzu a Nightwish se taky chystali na menší oddech kvůli Tarjiným studiím v Německu. Kapela však stále postrádala dalšího hráče na kytaru a zpěváka, nakonec se k nim připojili ještě Olli-Pekka Törrö a Juha Kylmänen (Reflexion).

Společně pak začali skládat a nacvičovat materiál na své první album a na jaře 2001 byli konečně připraveni zavřít se ve studiu. Debutové album FALLEN bylo nahráno ve studiu Tico-Tico za pomoci Ahtiho Kortelainena, toto studio je jedno z nejslavnějších a nejznámějších metalových studií v celém Finsku. Mixování alba proběhlo ve studiu Finnvox v lednu 2002, o tuto práci se postaral Mikko Karmila a poslední úpravy provedl Mika Jussila. Tato trojice dodala albu těžkou, avšak atmosférickou zvukovou paletu. O obal desky se postaral Travis Smith, jeho práce se velice liší od typických gotických maleb velmi svěžím barevným návrhem a ledovým vzhledem. Album obsahuje deset goticko-atmosférických skladeb, které nesou nádech temné melancholie zahalené v krásných působivých melodických liniích.

Členové:
-Juha Kylmänen - zpěv (Reflexion)
-Lauri Tuohimaa - kytara (Charon, Embraze)
-Olli-Pekka Törrö - kytara (Eternal Tears of Sorrow)
-Altti Veteläinen - basová kytara (Eternal Tears of Sorrow)
-Tuomas Holopainen - klávesy (Nightwish)
-Petri Sankala - bicí (Eternal Tears of Sorrow)

Diskografie:
-Fallen (2003)
-Killing Romance (singl, vyšel pouze ve Finsku) (2004)

Dani Filth

22. září 2007 v 19:01 | Kimbbu |  Ostatní
Datum narození: 25. července 1973, Londýn, Anglie
Rodné jméno: Daniel Lloyd Davey
Výška: 5 stop 5 palců = 165 cm
Manželka: Toni - vzali se 31. října 2005, mají spolu 1 dítě, viz. níže
Poznávací znamení: je proslulý svým hlasovým rozsahem a úžasným uměním vydávat skřeky
Zajímavosti:
Přední zpěvák black metalové skupiny "Cradle of Filth".
Se svou dlouholetou přítelkyní Toni má dceru jménem Luna (narozená 8. února 1999).
Jeho vzorem jsou tyto skupiny: Slayer, Venom, Sisters of Mercy, Iron Maiden, Bauhaus, Judas Priest, Emperor, Destruction, The Misfith, Paradise a Catheral.
Chová tři čičiny jménem Lilith, Mushka a Rumble (jedné z nich, nevím které, prý chybí nožka,chuděra malá).
Je schopen zpívat velmi "čistě a zřetelně", ale raději si volí variantu "špinavého řvaní" protože se to lépe schází se soundem Cradle of Filth.
Předešlé skupiny byly PDA, The Lemon Grove Kids a Feast of Excrement.
Jeho oblíbené hudební skupiny jsou Judas Priest, Emperor, Destruction, Slayer, Iron Maiden, The Misfits a Paradise Lost.
Během závěrečné řady MTV série Viva La Bam vystoupil v epizodě zahrnující ukradené auto Hummer a koncert Cradle of Filth v Pensylvánii. Díl uváděl porci "Cradle" vystoupení s kouskem songu "Nemesis" z alba Nymphetamine.
V roce 2005 spolupracoval se seskupením Roadrunner United na skladbě "Dawn of a Golden Age" (z alba The All-Star Sessions), kde nazpíval vokály.
Spolu se satanistickým žurnalistou Gavinem Baddeleyem napsal knížku s názvem "The Gospel of Filth: A Black Metal Bible" (přeložila bych to jako Evangelium neřesti-bible black metalu).
Legálně si změnil své jméno na "Dani Filth" listinou o jednostranném právním jednání.
Navštěvoval soukromou školu, ale nesnášel nedělní vyučování.
Napsal článek pro časopis Metal Hammer nazvaný "Dani´s Inferno" (=Daniho peklo).
Jedním z důvodů, proč se rozhodl tvořit muziku, byl fakt, že se tím dají krásně ovlivňovat lidé, čímž byl velmi fascinován.
Dani Filth je poslední zbývající člen z původní sestavy, a byl obviněn bývalými členy, že to byl téměř jeho sólový projekt ("Dani and the Filths", v souladu s ex-klávesistou Lesem Smithem).
Překladatelská práva: Kimbbu :-)
Tatík Dani se svou dcerkou Lunou a cháskou chlapíků...Ale je fakt, že mi tu moc připomíná jednoho pana Čepičku :D
Že by šťastní rodiče? Přehodnoťte si to sami..