Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

FOR MY PAIN...

23. září 2007 v 16:58 | Kimbbu |  Finsko
For My Pain... je gothic metalová super skupina pocházející z finského Oulu, skládající se ze členů skupin Embraze, Eternal Tears of Sorrow, Nightwish, Charon a Reflexion.
První myšlenka vytvořit For My Pain… se zrodila v srpnu 1999, kdy Altti Veteläinen (EToS) a Petri Sankala (EToS) plánovali vytvořit novou skupinu gotického ražení. Kluci uvažovali o vhodných členech do kapely, až se rozhodli oslovit své staré přátele Tuomase Holopainena (Nightwish) a Lauriho Tuohimaaha (Embraze/Maple Cross), kteří se o tento nápad zajímali. Zájem o projekt nestačil, všichni byli po většinu času stále zaneprázdnění svými vlastními kapelami a tento projekt musel být odložen na neurčito.

O několik let později Altti a Petri znovu pro tuto myšlenku zaplanuli. Toto období se nakonec ukázalo více než vhodné, poněvadž Eternal Tears of Sorrow si udělali pauzu a Nightwish se taky chystali na menší oddech kvůli Tarjiným studiím v Německu. Kapela však stále postrádala dalšího hráče na kytaru a zpěváka, nakonec se k nim připojili ještě Olli-Pekka Törrö a Juha Kylmänen (Reflexion).

Společně pak začali skládat a nacvičovat materiál na své první album a na jaře 2001 byli konečně připraveni zavřít se ve studiu. Debutové album FALLEN bylo nahráno ve studiu Tico-Tico za pomoci Ahtiho Kortelainena, toto studio je jedno z nejslavnějších a nejznámějších metalových studií v celém Finsku. Mixování alba proběhlo ve studiu Finnvox v lednu 2002, o tuto práci se postaral Mikko Karmila a poslední úpravy provedl Mika Jussila. Tato trojice dodala albu těžkou, avšak atmosférickou zvukovou paletu. O obal desky se postaral Travis Smith, jeho práce se velice liší od typických gotických maleb velmi svěžím barevným návrhem a ledovým vzhledem. Album obsahuje deset goticko-atmosférických skladeb, které nesou nádech temné melancholie zahalené v krásných působivých melodických liniích.

Členové:
-Juha Kylmänen - zpěv (Reflexion)
-Lauri Tuohimaa - kytara (Charon, Embraze)
-Olli-Pekka Törrö - kytara (Eternal Tears of Sorrow)
-Altti Veteläinen - basová kytara (Eternal Tears of Sorrow)
-Tuomas Holopainen - klávesy (Nightwish)
-Petri Sankala - bicí (Eternal Tears of Sorrow)

Diskografie:
-Fallen (2003)
-Killing Romance (singl, vyšel pouze ve Finsku) (2004)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama