Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Listopad 2007

AFTER FOREVER

30. listopadu 2007 v 20:02 | Kimbbu |  Holandsko
After Forever
After Forever je holandská symphonic metalová skupina, která se spoléhá na užití sopránového zpěvu s protikladným murmurem (tzv. chrapotem). V jejich hudbě však najdeme také vliv klasických melodií.

After Forever se původně dali do kupy roku 1995 pod jménem Apocalypse a hráli hudbu především směrovanou k death metalu. Se vstupem vokalistky Floor Jansen v roce 1997 se však jejich styl mírně pozměnil a začali se orientovat spíše na gothic metalové prvky kvůli zdůraznění jejího hlasu. Jejich sestava v té době zahrnovala tyto členy: Floor Jansen, Mark Jansen, Sander Gommans, Luuk van Gerven, Jack Driessen a Joep Beckers.

V roce 1999 začala skupina pracovat na skládání písní pro své 2 nadcházející demo nahrávky nazvané Ephemeral a Wings Of Illusion, které konečně upoutaly pozornost nahrávací společnosti Transmission Records, se kterou následně podepsali smlouvu.

Své debutové album PRISON OF DESIRE nahráli roku 2000. Na něm je také možno zaslechnout hostující zpěvačku Sharon den Adel (Within Temptation). V Evropě se nahrávce dostálo strhujícího úspěchu. Koncem tohoto roku se ke skupině připojili ještě André Borgman (bicí) a Lando van Gils (klávesy), nahradili odcházející Joepa Beckerse a Jacka Driessena.

V roce 2001 vydali album DECIPHER. Navíc jeden z vedlejších projektů postaršího holandského zpěváka, jehož jméno zní Arjen Anthony Lucassen, pestře nakombinovaná metalová skupina Ayreon, poctil Floor Jansen pozvánkou na pomoc při nahrávání desky. V roce 2002 opustil definitivně a nenávratně AF Mark Jansen, aby následně založil svou vlastní formaci s poetickým názvem Epica. Byl nahrazen zbrusu novým kytaristou Basem Maasem. O rok později vyšlo EP (=Extended Play; nahrávka která obsahuje více písní než pouhý singl, ale zároveň je příliš krátká na to,aby byla vydána jako plnohodnotné album, trvá přibližně 10-25 minut) a DVD nazvané EXORDIUM.

O dva roky později, tedy 2004, vydali koncepční desku (=album,kde jsou všechny skladby na něm sjednocené jedním vybraným tématem, může být instrumentální, kompoziční, epické nebo lyrické, nejčastěji je předem naplánované-promyšlené, a všechny písně přispívají k celkovému námětu nebo podtrhují jednotný příběh; kontrast k jinak standardním nahrávkám obsahujících řádku mezi sebou nepropojených výplodů tvořitelů hudby) INVISIBLE CIRCLES, která dosáhla 26. místa v holandském hudebním žebříčku. Ve stejném roce skupinu opustil Lando van Gils, kterého nahradil Joost van den Broek.

Začátkem září roku 2005 AF vydali své v pořadí 4. album pokřtěné REMAGINE. Toto album je k dostání ve 2 verzích, jako SACD (Super Audio CD, zaměřuje se na poskytování mnohem kvalitnějšího zvuku než standardní CD) se 3 bonusovými skladbami a jako speciální edice spolu s DVD (obsahuje fotogalerii a dokument z natáčení).

V březnu roku 2006 se skupina vyprostila zpod vlivu Transmission Records kvůli jejich domněle skromné propagaci, kterou jim nahrávací společnost poskytovala. Následně vydalo TR kompilaci nazvanou MEA CULPA. Od října stejného roku se už AF pohybovali ruku v ruce s Nuclear Blast Records, a novou smlouvu měli v kapse.

Koncem roku 2006 kapela nahrává své první album pod křídlem Nuclear Blast Records nazvané velmi originálně AFTER FOREVER. Pyšní se spoluprací s kytaristy skupiny Annihilator (Jeff Waters a Doro Perch). Na oficiálních stránkách www.afterforever.com jsou ke stáhnutí videa z natáčení. Album vyšlo v dubnu roku 2007.