Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Prosinec 2007

XANDRIA

2. prosince 2007 v 17:35 | Kimbbu |  Německo
XANDRIA

Skupina XANDRIA vznikla v roce 1997 v německém Bielefeldu. Kombinují rockovou hudbu s prvky symfonického metalu a snaží se přesně si vymezit svůj vlastní žánr, kterého jsou součástí. Členové: Lisa Middelhauve (zpěv, klavír), Marco Heubaum (kytara), Philip Restemeier (kytara), Nils Middelhauve (basová kytara) a Gerit Lamm (bicí).

Od té doby, co Xandria v roce 2003 vydala svůj debut KILL THE SUN, vykročila tím na začátek své nové éry dlouhodobé životní dráhy. Ještě předtím kapela způsobila rozruch v podzemní scéně, když veřejně vydali prostřednictvím internetu 2 demo nahrávky. Ihned poté vzbudili pozornost mnoha fanoušků, když řádně povzbuzeni zájmem vydali své album, které se dostalo také do žebříčku German Media Control. Brzy nato už jeli své vlastní turné po Německu. Psal se rok 2004 a Xandria spolu se svým excelentním druhým albem RAVENHEART udeřila německou album-parádu na výsluní 36. příčky, kde přetrvávali po několik týdnů a dalece překonali úspěch první etapy práce. Videoklip k písni Ravenheart se hrál v hudebních televizích a nadšený tisk se o ně mohl přetrhnout. V létě roku 2004 se kapela kupříkladu mihla na hlavní scéně Summer Breeze Festivalu a Busan International Rock Festivalu v Jižní Koreji, a to už je co říct, pokud vezmeme v úvahu, že zmíněný BIRF je největší festival vůbec na území jihovýchodní Asie. Tento počin přilákal úctyhodných 30 tisíc nadšených diváků. V roce 2005 následovalo bombastické album INDIA , kterému se dostalo té cti být natáčeno ve slavném studiu německého symfonického orchestru Babelsberg v Postdamu se spoustou hostujících interpretů. Tohle ukázalo Xandriinu dostatečnou profesionalitu, díky níž dosáhli 30. příčky v německých žebříčcích, ale také možnosti otevřít si dvířka do cizích končin, např. Ruska, Anglie nebo Mexika.

Co ale vlastně vytvořilo to obrovské kouzlo skupiny? Lisa, Marco, Gerit, Philip a Nils spojují moderní rockovou hudbu s mystickými nadpozemskými zvuky do zvukových doprovodů svého vlastního charakteristicky odlišného světa. V jejich světě je každý považován za stejně tak zranitelného jako silného, může ukázat své pocity a prožít všechny krásné sny, které se v jinak všedním životě zdají být zakázané.

K tomu je třeba notná dávka odvahy, a také kuráž nutná k upuštění závoje a ukázání sobě samému své skutečné já. Právě tohle je hlavním tématem jejich titulní skladby z nového alba SALOMÉ - THE SEVENTH VEIL, a kapela rovněž dokazuje tuto odvahu - vzadu za orchestrální sestavou, exotickými rysy a rádoby zvukovou doprovodnou atmosférou nad jejich hlavami visí tento jediný ortel: rocková kapela.
A tak zní nové album mnohem cíleněji, kapku tvrdší a s přímo bouřící životní energií. Samozřejmě se tu také promítli pro ně tak typické prvky, ale v lepší kondici co se týče vytvořeného zvuku , než jaký si kdy Xandria mohla přát.

Xandria si jde nadále svou cestou namířenou vstříc dobrodružným výletům nových hudebních světů a je připravena vzít tě s sebou, pokud budeš chtít.

After Forever: Odrazy

2. prosince 2007 v 11:04 | Kimbbu |  Texty a překlady písní
SLOKA 1:
Nacházím se ve spirále myšlenek, minulost, bolest, všechno se to vrací zpět
Zjišťuji, že nyní dokážu vidět víc, stejně tak cítit jejich stranu tohoto příběhu
Uvědomuji si jejich zkázu, nikdo si to nedává za vinu, dvě strany
REFRÉN:
Můj život je zrcadlo, které nikdo nevidí
Kdybych jim tak mohla ukázat svou vlastní vizi tohoto světa
Můj život je zrcadlo, potřebuji, aby jej viděli
A tak by se mi mohli otevřít a vyplnit mou prázdnotu
SLOKA 2:
Opravdu se stále pokouším pocítit silnou zkušenost ke vstupu na druhou stranu
Cítím však, že je tu mnohem víc, co jsme si neřekli
Je to všechno nedorozumění, city které jsme chovali
REFRÉN:
Vnitřní hlas:
Možná kdybys měla kuráž se otevřít
Možná by svět učinil to samé, možná, možná
Stále můžeš být součástí světa, stále být královnou plesu
Ale ne opuštěného ráje, kde nikdo nespatří tvou vnitřní krásu
MURMUROVÝ PŘEDĚL:
Postavit se světu čelem, pryč z mé bezpečné skořápky
Jednou už musím čelit skutečnosti
Nikdy jsem necítila vášeň vřelého života
Vím, že hry a televize nejsou skutečné, je to pouhá náhražka
ZÁVĚREČNÝ SBOR:
Tohle by mohlo znamenat bod zlomu v těchto třech životech
Chvilka nahlédnutí, která může změnit jejich osud
Dovol, aby se tato pohnutka stala dostačující zvládnout to, nech to stát se silnějším než bolest
Stará zeď mezi láskou a pochopením
Která povede ke skrytému odpuštění
Vše, co bys měla hledat, je odraz vnějšího kruhu tvého života