Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

XANDRIA

2. prosince 2007 v 17:35 | Kimbbu |  Německo
XANDRIA

Skupina XANDRIA vznikla v roce 1997 v německém Bielefeldu. Kombinují rockovou hudbu s prvky symfonického metalu a snaží se přesně si vymezit svůj vlastní žánr, kterého jsou součástí. Členové: Lisa Middelhauve (zpěv, klavír), Marco Heubaum (kytara), Philip Restemeier (kytara), Nils Middelhauve (basová kytara) a Gerit Lamm (bicí).

Od té doby, co Xandria v roce 2003 vydala svůj debut KILL THE SUN, vykročila tím na začátek své nové éry dlouhodobé životní dráhy. Ještě předtím kapela způsobila rozruch v podzemní scéně, když veřejně vydali prostřednictvím internetu 2 demo nahrávky. Ihned poté vzbudili pozornost mnoha fanoušků, když řádně povzbuzeni zájmem vydali své album, které se dostalo také do žebříčku German Media Control. Brzy nato už jeli své vlastní turné po Německu. Psal se rok 2004 a Xandria spolu se svým excelentním druhým albem RAVENHEART udeřila německou album-parádu na výsluní 36. příčky, kde přetrvávali po několik týdnů a dalece překonali úspěch první etapy práce. Videoklip k písni Ravenheart se hrál v hudebních televizích a nadšený tisk se o ně mohl přetrhnout. V létě roku 2004 se kapela kupříkladu mihla na hlavní scéně Summer Breeze Festivalu a Busan International Rock Festivalu v Jižní Koreji, a to už je co říct, pokud vezmeme v úvahu, že zmíněný BIRF je největší festival vůbec na území jihovýchodní Asie. Tento počin přilákal úctyhodných 30 tisíc nadšených diváků. V roce 2005 následovalo bombastické album INDIA , kterému se dostalo té cti být natáčeno ve slavném studiu německého symfonického orchestru Babelsberg v Postdamu se spoustou hostujících interpretů. Tohle ukázalo Xandriinu dostatečnou profesionalitu, díky níž dosáhli 30. příčky v německých žebříčcích, ale také možnosti otevřít si dvířka do cizích končin, např. Ruska, Anglie nebo Mexika.

Co ale vlastně vytvořilo to obrovské kouzlo skupiny? Lisa, Marco, Gerit, Philip a Nils spojují moderní rockovou hudbu s mystickými nadpozemskými zvuky do zvukových doprovodů svého vlastního charakteristicky odlišného světa. V jejich světě je každý považován za stejně tak zranitelného jako silného, může ukázat své pocity a prožít všechny krásné sny, které se v jinak všedním životě zdají být zakázané.

K tomu je třeba notná dávka odvahy, a také kuráž nutná k upuštění závoje a ukázání sobě samému své skutečné já. Právě tohle je hlavním tématem jejich titulní skladby z nového alba SALOMÉ - THE SEVENTH VEIL, a kapela rovněž dokazuje tuto odvahu - vzadu za orchestrální sestavou, exotickými rysy a rádoby zvukovou doprovodnou atmosférou nad jejich hlavami visí tento jediný ortel: rocková kapela.
A tak zní nové album mnohem cíleněji, kapku tvrdší a s přímo bouřící životní energií. Samozřejmě se tu také promítli pro ně tak typické prvky, ale v lepší kondici co se týče vytvořeného zvuku , než jaký si kdy Xandria mohla přát.

Xandria si jde nadále svou cestou namířenou vstříc dobrodružným výletům nových hudebních světů a je připravena vzít tě s sebou, pokud budeš chtít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kimbbu Kimbbu | 12. února 2009 v 21:09 | Reagovat

Takže, dneska jsem se dozvěděla, že Lisa Middelhauve už dáávno, od května, není součástí kapely, a dokonce jsem zvěděla, že už Xandria našla novou zpěvačku. Jsem nějak pozadu :)) Zdá se mi to, nebo se všude mění osazenstvo?

2 Deonid Deonid | Web | 22. února 2009 v 13:55 | Reagovat

Xandria je super skupina!!! Poznám ich krátko, ale sú super! =))

3 wfbeprsqvzr wfbeprsqvzr | E-mail | Web | 29. května 2009 v 1:08 | Reagovat

VkfcpO  <a href="http://xtrsxfmaafff.com/">xtrsxfmaafff</a>, [url=http://tmkvfuzyziuv.com/]tmkvfuzyziuv[/url], [link=http://rtrzpefxjtid.com/]rtrzpefxjtid[/link], http://asnfppqujhyl.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama