Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Leden 2008

After Life (turning)

18. ledna 2008 v 19:14 | Kimbbu |  Essays (AND SO ON:D)
1-8 years old:
This stage of my future life will be named "A growing seed". After it I will pass successfully re-incarnation, I will be trying to become much better human being (or creature?) than I was before. Yet these hard dreams will not have to harvest. Wait to be surprised :) .

12-15 years old:
It could seem to be the best years of the life, but I know my own. The little duckling who is just changing into the swan, opens its eyes and looks around as she was blind until that time. She is getting to know things which she didn´t know before. It´s the hardest era of the life at all. She is discovering completely different sense of life. She is prayig to be more mature and conscious about everything.

45 years old:
This part will have a title "A falling star". I will feel the first suggestions of aging process long ago. My best life career will be almost in the end. My life will be mainly contained in family, harmony and comfort. Discovering of deep world´s secret will be fully continue.

80 years old:
This stage of my life will be calling "This is how I disappear". It will be the very last moments of my time; to be frank: my clockwork of time will be slowly stopping in its ticking. It may be I will not remember any details of my long spent life. My hairs will be coloured in silver and my skin will be pale and wrinkled. I will need extremely help from my family and neighbours. It is really possible my teeth will not be able to bite nuts, I regret. Last-mentioned: my body will only wait for my burial day and my soul will be burning.

What would world be like without lies?

18. ledna 2008 v 18:26 | Kimbbu |  Essays (AND SO ON:D)
Maybe if you hear an imaginary suggestion, you will laugh. If you become a witness of lying on yourself, you will not feel very well about it. But the whole world is sure about one thing: we need lies, especially "white" lies, which help us with overcoming a difficult problem or situation. So we would rather distinguish good from evil.

Types of permited lies are as follows: you get a sweater from grandma and it has totally horrible colour and style as well, however knowing that granny spent lot of time knitting it, you just have to say nice phrases or words of admiring. We can name hundred million events, when lies are admitted.

Other cases are types of devlish lying. It is not exactly pleasant to be cheated. We should be aware of it. We are afraid of committing painful and mean things on us, but we do not worry about if we do not happenly do the same.

However, the world without needful lying would not be easier than walking on a waterside. We need lies as a rocket needs drive. It adds oxygen to breathing and dreams into lonely nights. If it seems to be ridiculous, lying is our daylight and summer breeze. No one is perfect enough that to do no mistakes. And life would be such as hard as can be without lying. Life is very colourful, so we should some devil´s temptation like lies and cheats cross with consciousness of doing welfare not only for humans in surrounding, but for ourselves in the same way, too.
LIE DETECTOR

Sarah Jezebel Deva

1. ledna 2008 v 17:25 | Kimbbu |  Ostatní
SARAH JEZEBEL DEVA
Článek o příležitostné vokalistce Cradle of Filth: Sarah Jane Ferridge je nejlépe známá pod pseudonymem Sarah Jezebel Deva, se kterým také vystupuje. Narodila se 25. února 1977 ve východní části Londýna Forest Gate. Kromě spolupráce s Cradle of Filth má na triku především účast v kapele Angtoria, kde je jejich hlavní zpěvačkou. Poprvé vstoupila na prkna slávy v jedenácti letech v Královském divadle s jazzovou árií Summertime. Znovu si to zakusila ještě ve třinácti. Poté radikálně přeskočila z jazzu do punku jako pomocná vokalistka. Vystupovala i s Mad Dog, než zjistila, že punk pro ni není ten pravý. Začala si psát vlastní texty a brzy nahrála demo. V 16ti se její kariéra znovu obrátila, tentokrát k metalu.
Má hlasové rozpětí čtyř oktáv, které jí dovoluje zpívat od altu až ke koloraturnímu sopránu. V roce 2006 se stala publicistkou pro britský extrémní hudební magazín Zero Tolerance. Mimoto vypomáhala spoustě dalších interpretů ve studiu: The Kovenant, Therion, Graveworm, Mortiis, Mystic Circles, The Gathering, Mendeen a dalším.

DARK TRANQUILLITY

1. ledna 2008 v 16:51 | Kimbbu |  Švédsko
DARK TRANQUILLITY
Dark Tranquillity (=temný klid) je melodická death metalová skupina ze švédského Gothenburgu. Jsou jedněmi z nejstarších veteránu,co křižují vodu v melodické death metalové branži, spolu se svými kolegy In Flames nebo At the Gates.

Dark Tranquillity se zformovali v roce 1989 pod názvem Septic Broiler (=hnisavé jateční kuře) jakožto thrash metalová kapela. Od dob jejich seskupení byli stabilní co se týče členů. V roce 1990 předtím, než se přejmenovali na Dark Tranquillity a radikálně změnili svůj styl, zplodili kazetovou demo nahrávku nazvanou Enfeebled Earth. V roce 1993 se původní zpěvák Anders Fridén nadobro rozloučil s postem lídra DT, skupinu opustil a později se připojil k In Flames. Mikael Stanne, který původně hrál na rytmickou kytaru a poskytoval doprovodné vokály se tímto stal novým hlavním zpěvákem a na jeho místo povinností rytmické kytary byl přijat Fredrik Johansson.

Před vydáním jejich alba PROJECTOR v roce 1999 (později nominovaného na švédskou cenu Grammy) byl Fredrik Johansson vyloučen ze skupiny kvůli jeho nedostatečné oddanosti kapele. Martin Henriksson potom přešel od hraní na basovou kytaru ke kytaře rytmické, aby vyrovnali ztráty odchodem Johanssona a ke kapele se dále připojili Michael Nicklasson (basová kytara) a Martin Brändström (klávesy a elektronika). V tomto bodě také skupina podepsala smlouvu se Century Media Records. Od této doby zůstávala kapela věrná svému složení i hudebnímu vyjadřování; směska prudkých kytarových melodií s nádhernou harmonií elektrických kláves a neobyčejně ostrým rytmem naladěným pod Stanneovy abstraktně nabručené texty. V mnoha z jejich děl (obzvláště album Fiction) je velmi patrný atmosférický zvuk hudby.

Od roku 1995 do 2002 byly všechny nahrávky Dark Tranquillity pod producentskou hlavičkou Fredrika Nordströma, který je známý jako jeden z nejpřednějších producentů melodické death metalové scény. Po roce 2002, do té doby, než vydali Fiction, které vyšlo v koprodukci jiného velmi známého death metalového producenta Tuea Madsena, bylo všechno vydáno jimi samotnými.

Dark Tranquillity právě dokončili nahrávání svého nejnovějšího alba FICTION, které vyšlo v dubnu 2007. Po jeho zhotovení vyjíždí na turné po severní Americe, které nese název Metal For The Masses, kde vystupují po boku The Haunted, Into Eternity a Scar Symmetry.

Diskografie:
1993 - Skydancer
1995- Of Chaos and Eternal Night - MCD
1995 - The Gallery
1996 - Enter Suicidal Angels - MCD
1997 - The Mind's I
1999 - Projector
2000 - Haven
2002 - Damage Done
2004 - Exposures - In Retrospect and Denial - DCD
2004 - Lost to Apathy - EP
2005 - Character
2007 - Fiction
2009 - Yesterworlds - limited edition cd