Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

DARK TRANQUILLITY

1. ledna 2008 v 16:51 | Kimbbu |  Švédsko
DARK TRANQUILLITY
Dark Tranquillity (=temný klid) je melodická death metalová skupina ze švédského Gothenburgu. Jsou jedněmi z nejstarších veteránu,co křižují vodu v melodické death metalové branži, spolu se svými kolegy In Flames nebo At the Gates.

Dark Tranquillity se zformovali v roce 1989 pod názvem Septic Broiler (=hnisavé jateční kuře) jakožto thrash metalová kapela. Od dob jejich seskupení byli stabilní co se týče členů. V roce 1990 předtím, než se přejmenovali na Dark Tranquillity a radikálně změnili svůj styl, zplodili kazetovou demo nahrávku nazvanou Enfeebled Earth. V roce 1993 se původní zpěvák Anders Fridén nadobro rozloučil s postem lídra DT, skupinu opustil a později se připojil k In Flames. Mikael Stanne, který původně hrál na rytmickou kytaru a poskytoval doprovodné vokály se tímto stal novým hlavním zpěvákem a na jeho místo povinností rytmické kytary byl přijat Fredrik Johansson.

Před vydáním jejich alba PROJECTOR v roce 1999 (později nominovaného na švédskou cenu Grammy) byl Fredrik Johansson vyloučen ze skupiny kvůli jeho nedostatečné oddanosti kapele. Martin Henriksson potom přešel od hraní na basovou kytaru ke kytaře rytmické, aby vyrovnali ztráty odchodem Johanssona a ke kapele se dále připojili Michael Nicklasson (basová kytara) a Martin Brändström (klávesy a elektronika). V tomto bodě také skupina podepsala smlouvu se Century Media Records. Od této doby zůstávala kapela věrná svému složení i hudebnímu vyjadřování; směska prudkých kytarových melodií s nádhernou harmonií elektrických kláves a neobyčejně ostrým rytmem naladěným pod Stanneovy abstraktně nabručené texty. V mnoha z jejich děl (obzvláště album Fiction) je velmi patrný atmosférický zvuk hudby.

Od roku 1995 do 2002 byly všechny nahrávky Dark Tranquillity pod producentskou hlavičkou Fredrika Nordströma, který je známý jako jeden z nejpřednějších producentů melodické death metalové scény. Po roce 2002, do té doby, než vydali Fiction, které vyšlo v koprodukci jiného velmi známého death metalového producenta Tuea Madsena, bylo všechno vydáno jimi samotnými.

Dark Tranquillity právě dokončili nahrávání svého nejnovějšího alba FICTION, které vyšlo v dubnu 2007. Po jeho zhotovení vyjíždí na turné po severní Americe, které nese název Metal For The Masses, kde vystupují po boku The Haunted, Into Eternity a Scar Symmetry.

Diskografie:
1993 - Skydancer
1995- Of Chaos and Eternal Night - MCD
1995 - The Gallery
1996 - Enter Suicidal Angels - MCD
1997 - The Mind's I
1999 - Projector
2000 - Haven
2002 - Damage Done
2004 - Exposures - In Retrospect and Denial - DCD
2004 - Lost to Apathy - EP
2005 - Character
2007 - Fiction
2009 - Yesterworlds - limited edition cd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama