Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

DRACONIAN

29. února 2008 v 22:56 | Kimbbu |  Švédsko
Počáteční stopy vzniku švédské kapely Draconian jsou datovány do května 1994, kdy Johan Ericson (vokály, bicí), Andy Hindenäs (kytary) a Jesper Stolpe (basa, vokály) spojili své síly a vytvořili melodickou heavy/death metalovou formaci Kerberos s patrnými vlivy blacku. O sedm měsíců později se připojil také nynější hlavní zpěvák a skladatel Anders Jacobsson a kapela změnila své jméno na současné Draconian.

O několik měsíců později už Draconian pilně pracovali na novém materiálu, který vyšel vstříc jejich novému zaměření na demo nahrávce z roku 1996 Shades of a Lost Moon (Stíny ztraceného Měsíce). Začátkem roku 1997 nahráli další demo In Glorious Victory. Bohužel však byla kapela nespokojena s kvalitou nahrávky a nakonec se ji rozhodla nevydat. V létě 1999 se dostali do Studia Kuling, kde nahráli album The Closed Eye of Paradise, které se zabývá taji Lucifera a jeho padlých andělů, pravou tváří Boha a jejich blížící se bitvou.

Kvůli značným problémům musela být nahrávka vydána až roku 2000, než pozřela několik zásadních úprav a udržela tak vysoká kritéria kapely.

Draconian se začali soustředit na tvorbu něčeho čerstvého a jedinečného. Tím pádem se jejich zvuk zpomalil, nabyl temnějších rozměrů. Materiál, který je dále vedl odlišným směrem. Dvou-skladbové promo Frozen Features bylo k dostání jak na Internetu, tak na CD. Jejich poslední demo nahráli v létě 2002, teď už poprvé po boku talentované vokalistky Lisy Johansson. Dark Oceans We Cry vydláždilo jejich konečnou cestu k vykročení z neznáma do záři reflektorů. Demo získalo spousty vynikajících ohodnocení, a tak podepsali dlouho očekávanou smlouvu s Napalm Records.

V červenci 2003 natočili Draconian své debutové album WHERE LOVERS MOURN (Kde truchlí milenci) ve Studiu Mega pod taktovkou Chrise Silvera (bývalý člen Sundown a Cemetary).
O další 2 roky později, 2005, pod vedením Pelleho Saethera vstupují Draconian do Studia Underground ve Västeråsu, aby nahráli své následující album ARCANE RAIN FELL.

Roku 2006 začali pracovat na třetí nahrávce v pořadí. Ale vzhledem k početným prosbám fanoušků se rozhodli nejprve dodat bonusové album obsahující předělávky starých skladeb z dema The Closed Eye of Paradise. Tak vzniklé THE BURNING HALO (Hořící svatozář) obsahuje navíc ještě 3 nové skladby a 2 covery. Souženo počtem trablů v době celé výrobní fáze, album bylo odloženo a konečně dokončeno v červnu, vydáno v září 2006.

The Burning Halo, velkolepá grandiózní směska jejich předešlých 2 nahrávek, zplozena Andreasem Karlssonem a Johanem Ericsonem, namíchána Andersem Bergströmem, předvádí perfektní formu doom metalu švédských mistrů, se vyvinula v jeden z nejlepších počinů této scény.

V září 2007 začali nahrávat své 4. album TURNING SEASON WITHIN, ve studiích v Örebru s producenty Jensem Bogrenem a Davidem Castillem (Opeth, Katatonia).

Turning Season Within je stejně tak truchlivé jako krásné, plné tužebných a dramatických písní. Pouze Draconian jsou schopni tak obratně propojit romantické pasáže a líbivý ženský hlas se zvrácenou zástěnou temných riffů a násilnými vokálními pasážemi nebo jen stvořit snové melodie pasující do věčnosti, a to jenom k mocnému strhnutí a tudíž k oklamání dosud hutných příměsek Doom a Gothic metalu.

Zpěvák Anders Jacobsson se o duchovi svých textů vyjádřil následovně:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama