Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

ILLNATH

25. února 2008 v 18:18 | Kimbbu |  Metal (všehochuť)
Dánská melodická black metalová skupina:
1997:
Peter Falk (kytara a zpěv) se spolu s kytaristou Jukumem Thorem Larsenem rozhodli započít spulupráci v hudební branži.
1998:
V první polovině roku strávili spostu času dát do kupy všechny členy nově vzniklé skupiny. V 2. polovině se jim to konečně podařilo, připojili se Tobias Jensen (basová kytara) a Artur Meinild (klávesy), a první dílek k sestavení skupiny se krčí pod názvem Flagellation.
1999:
Flagellation začínají tento rok s velkou pílí a pracují na své první demo nahrávce obsahující "jak se natáčelo dílo" Behind The Veil (Za závojem). Bylo rozesláno řadě nahrávacích studií a několika časopisům. Dále pak skupina spolupracuje na kompilaci "Extremely Rising Nb.4", kterou vydává Serious Entertainment. Ihned po tom, co je demo hotové, odchází bubeník Christian Peterson.
2000:
Po ztrátě bubeníka se spolu s jejich tvarem mění jméno skupiny, odteď si říkají Illnath.Peter se chce věnovat výhradně kytaře a skládání. Důsledkem toho kapela kontaktuje zpěváka Simona Thorsbacka z Ofring, který se na toto vyzvání stává novým členem.
Kapela nahrává pomocí domácího studia 2 skladby (bicí nahrazeny počítačovým uměním) se záměrem najít nového "mlátiče". Koncem roku skupina získává nahrávací studio Borsing Recording v (městě?) Ørhus i s náhradním bubeníkem Tjodalvem (ze Susperia). V této době kapelu opouští kytarista Jokum.
2001:
Hned na začátku roku se připojil nový "bicí muž" Benjamin Johannesen a Illnath se rozhodli přepracovat nahrávky z roku 2000. Tohoto roku odehráli mnoho koncertů a v září si sami financovali a vydali MCD "Angelic Voices Calling".
2002:
Spolupráce s producentem Janem Borsingem vzrostla a on je odteď jejich novým manažerem. Illnath dokončilo 4koncertní mini turné s dánskou kapelou Illdisposed a v Dánsku prodávají kolem 500 kopií "Angelic Voices Calling". Řada zahraničních nahrávacích společností po obdrežení MCD o ně projevuje velký zájem. Ale když kapela neobdrží žádné lákavější nabídky, rozhodou se zaplatit si nadcházející celé album sami.
Illnath si ještě jednou vyberou Borsing Recording a začínají nahrávat album "CAST INTO FIELD OF EVIL PLEASURE". Zpěvák Simon opouští skupinu ihned poté, co nahraje své vokální pasáže. Kapela nato kontaktuje norskou nahrávací firmu Valgalder Records a ta jim dohodí Bjorna Olava Holtera ("Narrenschiff") a po krátké zkoušce spolupráce začíná. Během podzimu obdrží Illnath nabídku od japonské firmy Worldchaos Production a smlouva na 3. album je uzavřena.
2003:
Počátkem roku se vrátí Benjamin. V březnu Illnath odehrají 2 koncerty v Texu a 1000-fryd (centrum s koncertní halou, kinem a nahrávacím studiem v Dánsku) s norskou skupinou Arch Nemesis, pořadately festivalu Elements of Metal, na kterém hráli Illnath rok předtím. Většinu času příštích pár měsíců tráví na tvorbě nového materiálu pro další album. V létě Illnath dostanou nabídku od (pravděpodobně) skupiny Konkhra na listopadové turné, kterou přijímají. Jejich ohnisko zájmu se prudce přesouvá z přípravy nového alba na nacvičování materiálu pro nadcházející evropské turné. Těsně před turné se stálý basák Tobias rozhodne odejít, ale naštěstí stejného postu Andre "Chain" Trevland z Arch Nemesis nabídne v rámci koncertování svou pomoc. Po turné skončí vnitřní konflikty Benajaminovým opětovným odchodem.Zbytek členů se zatím soustředí na dokončování nového materiálu a začínají nahrávat nové album.
2005:
Druhé album "SECOND SKIN OF HARLEQUIN" vyjde zpožděně kvůli vratké finanční situaci v Japonsku. Mezitím se Peter a Tyr připojí k odbytišti 7thorns. Po nějakém čase se k Illnath přidá bubeník a zakladatel 7thorns Lars. K udržení reputace odehrají v květnu 2 koncerty v Thistedu a Albertslundu. Tyto koncerty způsobí odchod dalšího člena, Tobiase, který se rozhodne věnovat více času svojí rodině. Nastává hledání nového basisty a jsou započaty podoby budoucího směru, jakým se Illnath budou ubírat. Koncem roku konečně obratně nahradí basového hráče na mladého, avšak průměrně vypadajícího Kennetha.
2006:
Illnath mají nyní kompletní sestavu a připravují nový materiál pro 3. album.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PETICE PETICE | 26. února 2008 v 20:43 | Reagovat

Ahoj, bylo by super kdyby k nám Fall Out Boy přijeli, ne? Stačí pouze jediné, a to podepsat se na petici, kerá se nachází na falloutboy-czfanklub.blog.cz V podstatě jde o to, abyste na tento e-mail: falloutboy-czfanklub@email.cz napsali své ctěné jméno, město kde trvale přěbýváte a i váš momentální věk. Doufám, že mě nezklamete a podepíše se vás hojný počet!

2 KJ KJ | 27. února 2008 v 9:40 | Reagovat

Eh, radši bych tu teda něco docela jinačího :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama