Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Legenda jménem Dracula

16. března 2008 v 15:07 | Kimbbu |  Ostatní
Hrabě Dracula (Vladislav III. - Napichovač) je potomkem vznešeného a stejně tak mocného rodu Draculů. Žil v 15. století v rodné Transylvánii. Za svého života, než se stal Nemrtvým, se zúčastnil mnoha pamětihodných bitev. Hrabě je proslulý svými vampyrickými sklony - již jeho předkové měli co do činění se Satanem. Všeobecně je znám pod pojmem UPÍR, ve východní Evropě např. jako NOSFERATU. Nevrhá stíny ani se neodráží v zrcadle. V jeho moci je ovládat některé tvory zvířecí říše - krysy, vlky, netopýry, sovy a jiné, stejně tak dobře se v některé může přeměnit, a když už jsme u těch změnách tělesných proporcí, v případech nejvyšší nouze je schopen zmenšit svou velikost natolik, že se protáhne kdejakou škvírou. Ke snazšímu dosažení vytouženého místa odpočinku své oběti se zhmotní buď v mlhu nebo v pouhý prach, a to pak cestuje jednoduše po měsíčním paprsku. Neovládá jen zvířata, ale také některé přírodní živly, bouři nebo mlhu. I když s tímto ortelem Nemrtvého získal rovněž i nesmrtelnost, bez krve by nemohl existovat. Spolu s krví dostává do těla i sílu, mládí a vitalitu své oběti. A když pak tato oběť zemře, stává se Dracula ještě mocnějším upírem, a zesnulý přibírá post noční bytosti a od té chvíle, pokud jej snad někdo neosvobodí, zažívá akční noci plné lovu. Tímto rozšiřuje dál své prokleté druhy.

Hrabě Dracula byl vysoké hubené postavy, neustále oděn v černé barvě. Ozdobou v jeho ostře tesaném bledém obličeji mu byl dlouhý knír, uši měl poměrně zašpičatělé. Kontrastem k až nezdravě bledé tváři byly neobvykle rudé rty s ostrými bílými zuby. Svým zjevem připomínal drahého ptáka, uprostřed dlaní mu rostly chloupky (užitečné v případě šplhání po strmých zdích) a nehty měl dlouhé, zastřižené do špičky. Jeho dech nepříjemně a trpce "voněl" po krvi. Častými mimickými výrazy byly ďábelsky vychytralé úšklebky a ledové smrtící pohledy.
Převrácený režim mu nedovoluje po celý dlouhý den opouštět své lože, tedy rakev ukrytou hluboko v temné kobce, kam se nedostane ani nejmenší záblesk nepřátelského slunečního paprsku. Ve stavu spánku nejeví žádné známky života, i když svého typického vražedného pohledu jej nezbaví ani sladké snění. Ke svému životu potřebuje kromě krve i rodnou zeminu, která je jakýmsi pojítkem s jeho žitím. Nejvíce bezmocným je ve spánku a tady se jeví možnost jej taky navždy usmrtit. Respekt u něj vyvolávají duchovní předměty (křížky, hostie), česnek, usmrtit jej lze přímým bodnutím kůlu do srdce, což umocňuje následné uříznutí hlavy (pro jistotu ještě nacpat pořádně ústa česnekem). Ještě důležitá připomínka: pokud jej nepozvete sami přes práh vašeho domova, nic s tím nenadělá, v opačném případě pak může přijít kdykoli se mu zachce.

Inspirace: Bram Stoker: Dracula (román)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 silver bridesmaid dresses silver bridesmaid dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 16:47 | Reagovat

The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I imply, I do know it was my option to learn, however I really thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can fix when you werent too busy on the lookout for attention.
http://www.movedress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama