Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Cradle of Filth

18. července 2008 v 20:08 | Kimbbu |  Ostatní
Dani Filth
Narozen v Hertfortu, Anglii, 25.července 1973.
Žije v Suffolku, Anglii, s manželkou Toni a dcerou Lunou Scarlett.

Matka: Susan Janet Moore
Otec: Lawrence John Davey
Dvě sestry: o tři roky mladší Amanda a o 6 let mladší Rachel
Mladší bratr: Phillip (o devět let)
Dříve působil ve skupinách: The Lemon Grove Kids, PDA, Carnival Fruitcake, Feast On Excrement.
Ovládá/užívá: šílený hrdelní řev, hadí jazyk (syčení), ústní radovánky, tužebný nezpěv, chrčení mrtvého muže, jed v křtitelnici, temný smrtelný jekot (toť vše se dá nazvat jako vokály)
Zájmy, které mu pomáhají držet krok s "normálními" lidmi: socializování, večeře (venku - v restauracích), prohlídky památek, hrady, horory/temné fantasy filmy, nakupování (ve velké míře), projížďky v autech, seriál Daleks (také znám jako Mutanti), bowling, psaní poezie, duchařské povídky z 19. století, spaní se ženou, sbírání nadpřirozených a antických věcí, hraček a masek, fotbal, kriket, obveselování dcery, navrhování zboží, diskuze, Hieronymus Bosch, egyptské artefakty, občasná jízda na skateboardu, Indie, rekreačně drogy
Oblíbené jídlo: mořské plody (krevety, mušle, krab, humr…) , plnohodnotná anglická snídaně a báječná nedělní pečeně, středně propečený steak, zmrzlina Oreo, kuřecí tikka masala (indické jídlo), italská kuchyně, cibulové krekry Space Raider, bonbony Parma Violets, nezdravé jídlo, bohatě plněné sendviče
Oblíbený nápoj: sojové mléko, egyptský lékořicový čaj, dobrá silná překapávaná káva, Ribena (ovocná šťáva), zázvorové pivo, alkohol - Guinness (černé pivo), víno, absint, džin s tonikem, Jaegermeister, brandy, irská káva
Nesnáší: živelný růst, úbytek stromů, smetí, radary s kamerou pro měření rychlosti, Emo, nezdary, normalitu, nepříjemné lidi, uvěznění, jevištní děvky, stupidní otázky
Paul Allender
Narodil se
17. listopadu 1970 v Colchester Essex.
V šesti letech jej otec seznámil s bojovým uměním, které totálně změnilo jeho život a domov, ve kterém vyrůstal. Ve čtrnácti letech dostal svou první kytaru a do devatenácti hrál ve střídavých obdobích, tréninky měly přednost.
Jeho hudební kariéra začala v roce 1992, kdy vstoupil do skupiny Cradle of Filth, v roce 1996 ji však opustil a založil vlastní projekt The Blood Divine, který vydržel rok. V roce 1998 se jeho hudební cítění změnilo, když založil skupinu Primary Slave; zrovna když se chystali roku 2000 podepsat nahrávací smlouvu, obdržel telefonát, jestli se nechce vrátit do Cradle of Filth.

Nástroj: kytara
Zájmy: počítačové animace, kresby, tvoření DVD
Oblíbené jídlo: čokoláda, grilování k večeři, indická kuchyně (extrémně pálivá jídla), prasečí srdce a vařené nožky, játra se slaninou a fenyklovými semínky, plody moře
Oblíbený nápoj: Guinness (černé pivo), voda, Earl Grey a zelený čaj, Černá ovce, Hobgoblin ale (světlé anglické pivo vyráběné skřítky)
Nesnáší: smrad hoven, hrubost, nevychovanost a nepořádnost, lidi s nekázní, lenochy, nemravné chování, nepracující lidi a nejvíc ty, co se mu dostanou před ksicht
Prošel si výcvikem: Wing Chun, 7 Star Praying Mantis, Yoseikan karate, Dim mak
Charles Hedger
Narodil se 18. září 1980. O hudbu se začal zajímat ve velmi brzkém věku, vždy jej přitahovaly neobvyklé temnější stránky hudby. Jeho osud byl zpečetěn ve třinácti letech, kdy mu bratr Marc dal na kazetě nahrávku jedné místní skupiny, ve které hráli jeho kamarádi. Album se jmenovalo The Principle of Evil Made Flesh. Myslím, že název skupiny znáte.
Na druhé straně kazety byli namícháni Emperor a Enslaved. Okamžitě věděl, že na těchto albech našel přesně tu temnou atmosféru hudby, kterou hledal. Začal více vyhledávat black metal a hrát různé pasáže na klávesách. V patnácti dostal první kytaru a začal se učit hrát rify atd. Občas mu pomáhal kluk, který bydlel přes ulici, jmenoval se Paul Allender. Bylo to také někdy v této době, kdy se začal zajímat o satanismus a magii, které měli později hluboký vliv na cestu, kterou se začal ubírat. V devatenácti se rozhodl naučit se hrát na kytaru pořádně, což znamenalo odmítnutí nabídky na studium psychologie na univerzitě (Charles vzkazuje: Děcka, tohle vám nedoporučuju, zůstaňte ve škole). Místo toho byl přijat na stupňový kurz v londýnském Kytarovém vzdělávacím programu, který dodělal v roce 2001.
V následujících letech byl hodně ovlivněn bratrovou smrtí. Uvědomil si, jak nepředvídatelný je život, jehož význam slepě určuje zřetel lidské ctižádosti. Když se vrátil do Colchesteru, založil vlastní skupinu End of Invention, ve které hrál na kytaru a zpíval. Začal učit v colchesterské instituci a sám studoval ve volném čase instrumentaci a skládání. Minulý rok obdržel ve vyučování telefonát, že Dave není schopen odehrát další turné s Cradle of Filth, jestli by za něj nemohl zaskočit (na basovou kytaru).

Nástroj: kytara
Zájmy: válečná historie, magie, knihy od: Nietzsche, Peter Caroll, Schopenhauer, La Vey a další
Oblíbené jídlo: maso, křepelčí vejce
Oblíbený nápoj: nejjemnější koňak, Jaegermeister
Nesnáší: počítače, nevládu v říši, jeho kočky s jejich pitomými chlupatými ksichty, lidi co si myslí že jsou rébusy vtipné
Dave Pybus
Dave se narodil 4. června 1970 ve 4 hodiny ráno na heckmondwikeském hřbitově ve West Yorkshire v Anglii. Zhruba v šestnácti letech začal hrát na kytaru. V roce 1988 hrál ve své první kapele Anual Death, která si později změnila jméno na serióznější Darkened a nahrála dvě dema. Vystupoval s kapelami Carcass, Entombed, Bolt Thrower, Doom a jinými. V rozmezí let 1990-1994 pracoval v Peacewill records jako grafik.
V roce 1993 se poprvé seznámil s Cradle of Filth. V roce 1991 založil skupinu Dreambreed, ve které hrál na kytaru a zpíval. Byli hodně ovlivněni skupinou The Misfits, v roce 1998 se rozpadli. V roce 1995 jezdil na turné po Velké Británii se skupinami My Dying Bride, Reef a Bruce Dickinson. V roce 1995 vydal EP Sometime, které obsahovalo 6 písní (u Coast to Coast records) a 7 demo nahrávek. Od roku 1997 učil hrát na kytaru, v roce 1998 vstoupil do skupiny Anathema, kde hrál na basovou kytaru. Nahráli 2 alba: Judgement (2000) a Fine Day to Exit (2001), vše pod nahrávací společností Music for Nations. V červnu 2001 z kapely odešel a začal opět učit.
Od června 2001 hrál na basovou kytaru v Cradle of Filth, zatím jako sezónní člen, a objel s nimi několik turné. Od března 2002 už je s nimi nastálo. Podílel se na nahrávání alb Damnation and a Day (2003; Sony/Epic), Nymphetamine (2004; RoadRunner) a Thornography (2006; RoadRunner).
Začátkem roku 2005 si vzal od Cradle of Filth pauzu a rozjel společnost SixSixSix Records. Do CoF se vrátil ještě téhož roku v červnu. Hostoval na výběrovém albu společnosti RoadRunner "RoadRunner United: The All Star Sessions" (2005) a v kapele Sarah Jezebel Devy "Angtoria" na jejich debutovém albu God Has a Plan for Us All (2006; Listenable records).
Nástroj: basová kytara
Adrian Erlandsson - bývalý člen
Narodil se ve Švédsku. Na bicí začal hrát v roce 1981, brzy poté založil se svým kamarádem, který hrál na kytaru, skupinu. Pokoušeli se hrát heavy metal, ale oproti dnešním kritériím to znělo dosti chabě. První písnička, kterou se naučili hrát, byla I Love Rock´n Roll od Joan Jett. Postupem času se k nim přidalo několik dalších kluků a začali přehrávat hity od kapel jako Def Leppard, Dokken, Twisted Sister, Thin Lizzy, GBH a The Exploited. Kapela fungovala v letech 1982-1988 a během této doby si prošla mnoha jmény, nejlepší z nich byl asi Berits Polisonger (švédský název pro "Beritiny licousy", Berit je dívčí jméno).
V roce 1988 se seznámil s thrash metalovou kapelou Penance, která hledala bubeníka. Posléze se k nim připojil a napsali spolem několik pamětihodných písní - Edge of Damnation, Visions of Insanity a další. Avšak ještě předtím, než stihli nahrát první demo, se kapela rozpadla. V té době ale už zastavil u party kluků z Gotheburgu, kteří svou kapelu později nazvali At the Gates. V roce 1991 vydali první demo Gardens of Grief, které bylo vydáno jako EP u Dolores rec. Okamžitě po vydání s nimi podepsala smlouvu společnost Deaf/Peacewill a následně nahráli alba The Red in the Sky Is Ours (1992), With Fear I Kiss the Burning Darkness (1993) a Terminal Spirit Disease (1994).
Potom se upsali společnosti Earache Records a v roce 1995 nahráli album Slaughter of the Soul a vydali se na sedmiměsíční turné. Od té doby už tak intenzivně nevystupovali až se ve skupině začala zvětšovat trhlina… poté, co se v červnu 1996 vrátili z turné se rozhodli skončit. Následujícího dne Adrien společně s Jensenem vytvořili skupinu The Haunted, v srpnu 1998 vydali desku pod Earache Records. V roce 1999 se na jednom vystoupení, kde hrál s The Haunted, sblížil s Cradle of Filth. Dva týdny před začátkem června si už mohl říkat "člen CoF".
Nástroj: bicí
Oblíbenéjídlo: hovězí na jakýkoli způsob, Koldolmar (švédské jídlo)
Oblíbenýnápoj: Jack Daniel´s (whisky), pivo Grolsch (Grolsch je holanský pivovar)
Nesnáší: zarůstající nehty na noze, úzkoprsé lidi, mořské plody
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama