Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Per Yngve Ohlin alias Dead

14. července 2008 v 12:21 | Kimbbu |  Slavné smrti
Per Yngve Ohlin (16.1.1969-8.4.1991), nejvíce znám pod svým uměleckým jménem Dead, byl švédský black metalový zpěvák, který se proslavil vystupováním v norské black metalové skupině Mayhem. Své pěvecké ambice uplatnil také na demo nahrávce December Moon švédské death metalové skupiny Morbid.

Čím mě zaujal?
Svými úlety. Posuďte sami: Kromě toho, že si pomalovával obličej černou a bílou barvou a oblečení si před vystoupením vždycky zakopal do země (aby hnilo) s tím účelem přiblížit svůj vzhled co nejvíce mrtvole, jednou dokonce někoho požádal, aby ho do země zakopal celého - díky tomu chtěl získat bledou kůži. Při zpívání na jevišti se navíc řezal skleněnými střepy a loveckým nožem, samozřejmě na to doplatil - v únoru 1990 na koncertě v norském Sarpsborgu se pořezal tak moc, že musel být okamžitě převezen do nemocnice. Během jednoho turné s Mayhem našel mrtvou vránu, kterou sebral a uložil si ji do sklenice. Od té doby ji často nosil u sebe a před každým vystoupením si k ní přivoněl, že prý chce zpívat "s pachem smrti v nosních dírkách".

Jak zemřel?
Někdy v roce 1990 se členové skupiny Mayhem přestěhovali do staré chatrče v lese blízko Oslo. Důležité postavy posádky Mayhem, které sehrály vedlejší role v této události, byly Hellhammer a Aarseth. Hellhammer tvrdí, že Ohlin (Dead) jen tak seděl v pokoji a utápěl se v čím dál větších depresích, mezitím také často docházelo ke slovním potyčkám mezi Ohlinem a Aarsethem. 8. dubna 1991 to pak přišlo a Ohlin spáchal sebevraždu. Našel ho Aarseth s podřezaným zápěstím a kulkou v hlavě. Dotyčná zbraň údajně patřila právě Aarsethovi. Místo toho, aby Aarseth zavolal na místo činu policii, šel do nejbližšího obchodu a koupil si foťák, aby si vyfotil mrtvolu, předtím ještě upravil menší detaily. Jeden svědek se k tomu vyjádřil: 'Myslím, že byl Aarseth Ohlinovou sebevraždou šokován a vyfotit to byl jediný způsob, jak se s tím mohl vypořádat.' Jedna z těchto fotek byla později ukradena a použita na obal alba Dawn of the Black Hearts. Později se vynořily pomluvy, že si Aarseth Ohlinův mozek podusil (a zkonzumoval) a z jeho lebky si vyrobil náhrdelník. Skupina pravdivost pomluv vyvrátila, avšak poslední informace je potvrzují. Aarseth sdělil, že šperk z lebky daroval muzikantům, které obdivoval. Poté, co se Dead zastřelil, se prý lidé mnohem více obávají black metalové scény, jeho smrt tuto scénu věru změnila.
Toť je ta slavná fotka mrtvoly samotného Deada - obal jednoho Live alba od Mayhem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 plus wedding dresses plus wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 20:40 | Reagovat

I can suggest to come on a site on which there are many articles on this question.
http://www.movedress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama