Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

GRAVEWORM

13. července 2008 v 20:36 | Kimbbu |  Metal (všehochuť)
Graveworm
původ: Itálie, Německo
žánr: Melodický black metal (Gothic metal)
vznik: v roce 1997
členové: Stefano Fiori - vokály (1997-)
Sabine Mair - klávesy (1997-)
Martin Innerbichler - bicí (1997-)
Harry Klenk - basová kytara (2003-), kytara (1997- 2002)
Eric Righi - kytara (2001-)
Thomas Orgler - kytara (2005-)
témata textů: melancholie, smrt, láska, tajemno
Biografie:

Graveworm komponují melodickou směsici plnou temných a mystických metalových prvků. Původem pocházejí z italského Brunecku, kde se roku 1997 dali dohromady. Ještě předtím, než vůbec vydali nějakou demo nahrávku, podepsali smlouvu se společností Serenades Records, která si jich všimla díky jednomu jejich neuvěřitelnému vystoupení blízko jejich rodného města. V roce 1997 nahráli své první EP Eternal Winds. Už na úplne prvním turné vystupovali po boku takových hvězd jako Crematory, Therion a Lake of Tears a upozornili na své album WHEN DAYLIGHT´S GONE.

Roku 1998 vyšlo další EP Underneath the Crescent Moon, na kterém hostuje zpěvačka Sarah Jezebel Deva (Angtoria, Cradle of Filth) v písni "Awake…Thy Angels of Sorrow". Graveworm také vystoupili v Německu na Wacken Open Air festivalu s kapelami Children of Bodom, Cradle of Filth a Valder. Druhé album AS THE ANGELS REACH THE BEAUTY dokončili v roce 1999 a po něm následovalo evropské turné s německou kapelou Agathodaimon (Gothic-melodic black metal).

Deska SCOURGE OF MALICE vyšla o dva roky později (2001) a na dalším turné s Dornenreich, Vintersorg a Darkwell z nich udělala hvězdy vystoupeních. V roce 2002 se přepsali k německé vydavatelské firmě Nuclear Blast. V této fázi kapelu opustil basák Didi Schraffel a kytarista Harry Klenk byl obměněn Ericem Treffelem. Ještě téhož roku však Treffel odešel a na jeho místo se dostal Eric Righi. Společně s Righim pak nahráli album ENGRAVED IN BLACK, které dokončili v roce 2003 a rozšířili jej o cover verzi písně "Losing My Religion" od americké rockové skupiny R.E.M. Krátce nato sekl s postem kytarista Stefan Unterpertinger a místo něj se k nim připojil Lukas Flarer. Bývalý kytarista Harry Klenk se vrátil, avšak tentokrát získal pozici nového baskytaristy.

Roku 2004 si Graveworm zahráli na X-Mass Festivalu spolu s kapelami Destruction, Kataklysm a dalšími. Bubeník Martin Innerbichler si vzal pauzu na studia a byl dočasně nahrazen Moritzem Neunerem, který dříve hrál s Darkwell a Shadowcast. Roku 2005 bylo vydáno album (N)UTOPIA. Kytarista Lukas Flarer opustil z osobních důvodů kapelu a byl nahrazen Orglerem Thomasem ("Stirz"). V roce 2006 se vydali na turné s Kataklysm, Destruction, The Absence a Vader po Severní Americe. 10. dubna 2007 proniklo na internet promo z jejich nejnovějšího alba COLLATERAL DEFECT. V Evropě byla nahrávka vypuštěna přes Massacre Records (25. května) a v Severní Americe skrz Nuclear Blast (5. června). Produkci si vzal na starost Andy Classen v německých studiích Stage Ones v Borgentreichu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama