Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

MIDNATTSOL

16. července 2008 v 14:54 | Kimbbu |  Norsko
Polární záře (v norštině Nordlys) byla vždycky součástí mýtů, příběhů, legend a ság. Opravdu prolévali bojovníci svou krev na nebeské klenbě, nebo s námi tyto duše mrtvých hrají pouhou hru? Jsou tyto světelné úkazy důkazem boží zuřivosti nebo znakem jeho ochrany? Je možné, že to jsou duše nenarozených dětí - hlasatelé předků nebo ostatky padlých bojovníků?
Polární záře představuje rozmanitost stejně jako nové album německo-norské formace: je metalovější, pestřejší a více směrované k folkloru než debut Where Twilight Dwells. Novináři je přirovnávají ke kapelám jako Amorphis, Devin Townsend, Nightwish a dokonce i k Iron Maiden, ale jedna věc je jistá: prosté srovnávání v případě Midnattsol není na místě - od dob vydání debutového alba se všech šest členů vyvinulo a vytvořili si svůj vlastní osobitý styl.

Midnattsol založili v roce 2002 zpěvačka Carmen spolu s kytaristou Chrisem, oba dva nalezli zalíbení v norské mytologii a skládání. Zbytek stejně smýšlejících jedinců našli v krátké době - bubeník Chris, klávesista Daniel Fischer, kytarista Daniel Droste a basistka Birgit - a nově vzniklá kapela mohla nahrát své první demo. Brzo si získali fanoušky v undergroundové scéně a na internetu a také pozornost některých časopisů, z čehož vyplýval zájem společnosti Napalm Records, se kterou následně podepsali smlouvu.

Debutové album WHERE TWILIGHT DWELLS je ohromující výsledek měsíců těžké práce, které posluchače vezme s sebou na cestu temnotou a tajemností a nakonec myšlenkovou provokací skandinávské krajiny. Někomu to může připomínat kouzlo skupin Bathory nebo možná klasické Anathemy, vše doprovázené Carmeniným něžným hlasem harmonizujícím s epickými melodiemi a poskytujícím dobře provedený kontrast k ostrým kytarovým rifům.

S albem Where Twilight Dwells si Midnattsol okamžitě získali řadu fanoušků mezi metalisty stejně tak jako mezi Gothiky, všichni okouzleni jedinečným mixem stylů. Jeli turné se skupinou In Extremo, potom následovalo vystupování na festivalech Wave Gotik, Summer Breeze a Metal Female Voices, které jim pěkně od začátku vydobylo pevnou pozici v metalovém žánru se ženskou zpěvačkou v čele.

V roce 2008 se Midnattsol konečně vrátili se svým druhým albem NORDLYS. Carmen nahrávala své vokály ve studiu Mastersound, kde pracují např. skupiny Leaves´ Eyes a Elis, zatímco instrumentální hra byla nahrávána pod vedením Markuse Stocka (The Vision Bleak) ve studiu Klangschmiede E. O mixování se postaral uznávaný zvukový technik The Madsen.
Sympatický sextet ohánějící se kolem dvěmi blonďatými kráskami vyvinul cestu zdůraznění emocí a melodií tak, jak se mu to předtím nepovedlo, a přitom nezapomněl přidat pořádnou porci tvrdosti v několika posledních písních, které kolísají mezi rychlými útoky a něžnými baladami. Nordické mýty a příběhy vypráví jemným a okouzlujícím hlasem zpěvačky Carmen , který albu poskytuje perfektní tečku na závěr. Dovol polární záři, aby tě strhla s sebou pryč a okouzlila tě k srdeční spokojenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama