Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Leden 2009

Diskuze č.2

13. ledna 2009 v 18:43 | Kimbbu + Bratři |  Mystika a metafyzika
Lmr3:
Tak to je ovšem perfektní názor a svým způsobem i souhlasím, je to vlastně trochu jiná interpretace toho, co jsem předtím napsal o tom , že se to nikdo "nepovolaný" nemůže nikdy dovědět :D A co si myslíte o těch lidech z Afriky?

Lmr2:
Z toho vyplývá, že máme na věc shodný názor :)) To je vždycky hrozná náhoda, kam se kdo zrovna narodí, Afričané za to nemůžou, musí jen doufat, že v příštím životě dostanou lepší šanci :) My za to taky nemůžem, že Velmoce vybrakovaly všechno africké bohatství a oni ted nemají z čeho vyžít, je to vina sobeckých a ziskuchtivých předků

Lmr1:
1) To je pravda, Honzo, o té Africe, opravdu jsou životní šance lidí rozlišné :(
2) Také věřím v něco nadpozemského ( Hanni )
3) je ohromně důležité, aby lidé z jedné zájmové skupiny měli (alespoň + - ) stejné názory na jeden a tentýž problém.
4) Myslím si, že stejně má každý jeden život horší a ten 2. o moc lepší, jenže to si bohužel většina z nás neuvědomí, protože si prostě věci z ex-životů nepamatujeme...
5) Přesně tak o velmocích... :)

Lmr3:
A co si teda vlastně myslíte o minulých životech? Existují a jak se na nás ve dnešní podobě projevují?

Lmr1:
Určitě každý z nás má tisíce a milióny životů za sebou, takže ve skutečnosti jsme mnohem, starší, než myslíme.... :) Akorát je docela škoda, že tyto životy si pamatuje jen málinko a ještě míň lidí na Světě? :)

Lmr3:
Také si myslím, že jich máme za sebou již více a je celkem i škoda, že si je nemůžeme pamatovat. Možná je to v případě některých životů i dobře :D A co ty Hanni? Co si o tom myslíš?

Lmr1:
Já tedy nejsem zrovinka Hanka, ale můj názor je již uveden výše, to jen, abyste si nemysleli, že to tady taky nešéfuju :)

Lmr2:
Můj názor se shoduje s vaším počtem minulých životů, ale zase na tisíce a miliony bych to neviděla, no nevím nevím. To by byl docela nářez to všechno stihnout :)) Doufám, že jsem někdy byla velrybou ;D Nevím jak vy, ale já si nepamatuju ani ťuk ze svého minulého života, mám akorát tak velkou díru. Docela mě to mrzí, víte, jaké bysme pak byli uvědomělé a inteligentní bytosti? :)

Lmr1:
Já si někdy nepamatuju ani předchozí rok, natož předchozí životy :( ale myslím si, že to neznamená, že bych pak byl lepší... každý máme v každém svém životě 100procentně nové šance a úplně odlišné osudy, takže třeba, když se někdo jednou narodí bohatým rodičům a pak chudákům, tak nemá tolik možností jak minule :::

Lmr3:
Velryba je krásné zvířátko :D Ale to bys pak musela víc papat knedle, abys nabyla váhy velryby ne? :D Já si tedy myslím, že dříve si lidé ně, nějaké střípky, ze svých minulých životů i pamatovali. Jenomže ve dnešní přetechnizované době není na nic ani čas, ani důvod k tomu, abychom něco takového potřebovali nebo prostě jen měli vědět. Co na to říkáte B a S? To je docela nosná myšlenka ne?

Lmr2:
Ano, je to velice zajímavý a možný názor :) Třeba jak byla Johanka z Arku, v té době neměli tu dnešní techniku, tak měla čas naslouchat a slyšela Boha, asi dřív hodně naslouchali svému nitru :) Takovou naději mají i např. obyvatelé horských oblastí v Norsku, protože tam nepotkáš člověka několik dnů a jsi odkázán sám na sebe a na svou hlavu. Co si pamatuju, tak jsem knedlíky jako velryba nepojídala, živila jsem se jenom dary moře a planktonem ;D Doufám, že ten systém tak chodí, aby si každý vyzkoušel různé sociální podmínky, to by bylo nespravedlivé, kdyby někdo žil pořád jenom v bídě, nejdřív jako krysa, pak by povýšil na prašivého voříška a pak na bezdomovce :/

Víte že jsou dneska Dušičky? Co si o tom svátku, bratři, myslíte? Pociťujete nějaký rozdíl oproti ostatním dnům nebo stalo se vám něco záhadného v tento den? :))

Lmr3:
O té spravedlnosti souhlasím, ale nejsem si zcela jist, že to tak funguje. Ale určitě je Bůh, nebo nějaká moc, spravedlivá, ale lidé ji "kazí" svým nezodpovědným chováním nebo tak něco... Něco jako s tou Johankou jsem také tak podobně myslel, takže si evidentně rozumíme, Hanni, a to mám obrovskou radost :D
Dušičky: myslím si, že by lidé měli k zesnulým chovat respekt a lásku nejen na Dušičky, ale vlastně celý rok, nemyslím jako celý rok chodit na hřbitov, ale spíš na ně mysle t v dobrém a vlastně je také považovat jako stálou součást svého pozemského života a i o nich mluvit, jakoby byli stále fyzicky mezi námi. Jedno je nicméně jisté: jsou s námi rozhodně jako duše nebo duchové, a to je podle mě úžasné zjištění, že máme někoho jako Anděla, který nás provází životem a pomáhá nám v těžkých chvílích našeho života :D Máte někdo zkušenost, kdy jste pocítili něco jako "pomoc zhůry" nebo od nějakého vašeho Anděla?

Lmr1:
Zatím se mi nic nestalo, ale myslím, že toto je právě den, kdy se setkáme se svými blízkými, kteří buď nečekaně nebo předčasně opustili tuto sféru, nebo se prostě jejich smyčka osudu přetrhla, a tak teď obveselují někde nahoře, nebo vlastně nevíme kde, nebo jo? A stalo se vám někdy, že na vás blikala hvězda? Víte, co to znamená? To znamená, že vás zdraví někdo z blízkých shora :D !!! Takže dávejte dobrý pozor a dívejte se do nebe vždy, když jdete spát, jestli vám třeba někdo nechce popřát dobrou noc .....

Lmr3:
Jj, stalo se mi to s tou hvězdou. Jé, tak to je krásné, že mě někdo z nich možná zdraví :D Už budu dávat větší pozor :-) A co vy?

Lmr2:
To jsem nevěděla, ale vzhledem k tomu, že se nahoru dívám docela často, mohla jsem si všimnout, že hvězda na mě ještě nezamrkala, bohužel :) Se svým Andělem komunikuju prostřednictvím jednoho amuletu, nevím sice jistě, jestli je to vážně anděl nebo nějaká jiná energie, ale rozhodně to funguje, ale jaksi jenom když potřebuju změnit jednání druhých, u sebe s tím nic nezmůžu. Chápete mě, jak to myslím? ;D Využívám toho většinou při zkoušeních, a musím potvrdit, že mi to vždycky vyšlo :)) Můžu doporučit


Diskuze č.1

13. ledna 2009 v 18:33 | Kimbbu + Bratři |  Mystika a metafyzika
Filosofická diskuze mezi třemi Lemrami :) - na pokračování

V této rubrice bych ráda uveřejnila jednu filosofickou diskuzi vedenou v naší subkultuře L.E.M.R.A. První příspěvek je z 9. října 2008 a pokračuje se s menšími i většími přestávkami až do současných dnů :)

Lmr1:
Áve Lemry !!!
Už léta mě palčí jedna otázka, na kterou zatím nikdo z nás Filozofů nenašel žádnou správnou odpověď. tak snad aspoň vy:::

Má lidský jedinec kromě oné ,,fyzické stránky´´ také jakousi ,,duševní´´ a co je to pak Duch, to mi nikdy nejde dohromady.

Co si o tom myslíte vy, Bratře a Sestro ? :)

Lmr2:
Bééé, teď jsem tu napsala sáhodlouhé pojednání, omylem zmáčkla jedno zrádné tlačítko na myši a všecko se mi to vymazalo :´( a už se mi to teď nechce psát znovu

Ale nedá mi to:) Ano, Bratře, dobrá otázka. A je opravdu dokázáno, že se oni filozofové mýlili?
Můj názor je takový, že člověk určitě musí mít Duši/Ducha. Duše za tebe jedná, když jsi zrovna ve stavu nečinném, tzn. ve spánku, kómatu, a když jedinec dojde na své cílové místo, tedy posmrtná fáze, Duše se osvobodí a už žádné omezování dušinek nepřetrvává. Ono se to má asi takhle, v aktivní části lidské existence se spoléháš hlavně na tělo, na tu fyzickou schránku, kdežto v té pasivní části se Duše uvolní, těžké zbytečné tělo zůstane tam, kde skončilo a od té chvíle si Duše může poletovat, jak se jí zlíbí. Ale protože jí chybí ta hmotná schránka, nemá mozek a tudíž ani žádnou paměť, a cokoli, co se jí přihodí, plyne dál a neutkví v Duši jako vzpomínka, tak jak by to bylo u aktivního člověka. Proto se tady pořád musíme jenom dohadovat, protože všechny tyhle zkušenosti z duševního života přijdou vniveč a i když se pak ta Duše, až ji začne tahle nekonečná svoboda nudit, opět inkarnuje zase do jiné tělesné schránky, žádnou vzpomínku si s sebou nenese, možná nějaké záblesky, které jsou zablokované hluboko a lze je dostat na povrch jen velmi silnou a kvalitní hypnózou. Ale to jen u velmi zázračných jedinců, řekla bych spíš "náhodných".
Dodatek: Světlo na konci tunelu. Říká se, že kdo dojde na konec toho tunelu, už se nemůže vrátit zpátky. Co si myslíte, že se tam nachází, Bratři? Jeden nápad jsem četla v knížce Upír s tváří anděla, ale to byla velmi bláhová definice. Taková až "pohádková". Stejně si myslím, že i kdyby to někdo viděl a měl tu možnost reprodukovat to po světě, nenacházel by prostě slov. My jsme zvyklí na úplně jiné věci a tam na to nemáme a nikdy mít nebudeme. To není nic pro naše těsto. :)
Mám s tím jisté zkušenosti :)) Ave Lemra, spánku zdar

Lmr3:
Tak to je bomba Hanni, celkem s tebou souhlasím a myslím, že bys to mohla klidně i někde publikovat. Ten styl je rozhodně vytříbený :D Akorát si úplně nemyslím, že se zkušenosti Duše z života nijak nevyužijí v posmrtném životě. Určitě si myslím, že všechno, co v životě naše těsto zažije, rozhodně má nějaký hlubší význam :D Ale to je věc názoru a prosím, abyste se všichni k tomuto zajímavému tématu vyjádřili a doplnili, co si o tomto myslíte. A Duše podle mě nepoletuje jenom tak, určitě má rovněž nějaký vyšší význam, a tudíž také má pořád jisté "omezení" či prostor, ve kterém je jí dáno se pohybovat nebo tak něco. Je velice složité toto přesně, exaktně vysvětliti. O konci Tunelu přesně nevím, nicméně si myslím, že je to něco, co nelze na pozemském světě si ani představit či vůbec jakkoliv poznat. Je to tak nadpozemské, že to ano vlastně nelze naším ROZUMEM a dalšími součástmi našeho OMEZENÉHO těla, jak Hanni uvádíš, postihnout. Ale rozhodně si myslím, že na konci tunelu je něco jako onen posvátný Poslední soud, který by měl vlastně rozhodnout, kam se DUŠE vydá dále, v posmrtném životě. Ale zároveň si ani nemyslím, že se to někdo z nás někdy, ani po smrti, nedozví. Podle mě se tamtou cestou vydá pouze naše duše bez těla, a tudíž nikdo nemůže nějakým způsobem vysvětlit nebo vůbec rozpoznat, jaké to tam vlastně je. Právě z toho důvodu, že Duše není MOZEK, který by vše kolem nás neustále všechno odůvodňoval nebo svým způsobem nějak omezoval tím, že vlastně nemůžeme žít např. v souladu s přírodou, protože nás společnost do jistých věcí nutí a mozek má přirozenou tendenci všechno hodnotit a rozhodovat. A proto nelze rozhodovat pouze Duší či srdcem, protože mozek nás nutí vše dělat s určitými záměry a tak, aby to bylo ZCELA smysluplné. A to je svým způsobem omezující, protože nemůže,e vlastně činit to, co bychom jako Boží lidé činit mohli a co je vlastně každému živému tvou přirozené. To je velmi složité, ale nicméně věřím a doufám, že víte a rozumíte, co chci říci :D Máte podobný názor na MOZEK vs. DUCHA? Co si vlastně myslíte, že je každému člověku dáno od Boha nebo něčeho vyššího, a co podle Vás ovlivní až vývoj za života a zkušenosti?

Lmr2:
Nemyslela jsem, že Duše nebude využívat zážitky ze svého života, kdy byla ještě člověkem, ale právě naopak, že to, co se přihodí Duši jako takové, se nepřenese pak do její další lidské podoby, jestli mě chápeš :)) Pokud Duše odchází z tohoto světa kompletně očištěná, ta očista se koná nejspíš u toho tebou zmiňovaného Posledního soudu, může se pohybovat, kde chce, ale nesmí překročit hranice jejich světa s našimi, pokud k tomu není povolaná.
Co máme od Boha? Nad tím musím popřemýšlet, možná nějaké propojení s nadpozemskými věcmi. Takové to tušení a předzvěsti. A někomu je Všemohoucí oko nakloněno více a podaruje ho něčím výjimečnějším, šestým smyslem.

Lmr3:
Jj, už chápu a souhlasím :D Já myslím, že od Boha máme taky něco jako čistý rejstřík ve svém jednání, takže vlastně všechno, co v životě zkazíme, se nám nějak zapisuje do "trestního rejstříku" v přeneseném slova smyslu :D Takže vlastně všechno, co je na člověku nějak nečisté, pochází z pozemského světa. Jste podobného názoru, že do světa vcházíme čistí?

Lmr1:
Samozřejmě, neboť na Svět jdeme všichni neposkvrněni a se stejnými šancemi... Co si ale myslíte o mé myšlence, že záleží jen na nás, jak s Osudem naložíme, nebo je to jinak a to třeba tak, že Osud neporazíme a tudíž nemáme jakoukoliv šanci s ním bojovat... Všechno je nakonec tak ,jak to Osud chce...co vy?

Lmr3:
Myslím si ,že Osud je nám nějak předurčen, ale nicméně můžeme bojovat aspoň trochu na jeho rychlejším naplnění, ale zpomalit ho dle mě nelze. A nemyslím ,že by všichni měli po narození stejné šance. Co třeba lidé z Afriky, co nemají co jíst? To mi opravdu moc spravedlivé nepřipadá :D Co?