Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Srpen 2009

Sons of Seasons: Wintersmith

12. srpna 2009 v 9:27 | Kimbbu |  Texty a překlady písní
Náááádherná balada, božská melodie, líbezné housličky a piánko :)) Pořád to poslouchám, úžasně to uklidňuje, hlavně před spaním ;D A jakže vlastně vznikla? Člen a zakladatel kapely Oliver Palotai se inspiroval knihou Terryho Pratchetta, která nese stejný název - Wintersmith (Zimoděj). Kniha pojednává o třináctileté dívce Tiffany Aching (česky Tonička Bolavá), do které se zamiluje elementární bůh - Bůh zimy. Všiml si jí, když se účastnila speciálního tance, který změní léto v zimu (Dark Morris dance). Tiffany (Tonička) se dostává na místo Letní dámy, která je nezbytným protikladem pro Boha zimy. Pozornost od jakéhokoliv boha je nebezpečná, avšak tady se jedná o milostnou pozornost. A tím nastávají pro Tiffany (Toničku) komplikace...

Zpívají Simone Simons a Henning Basse

The days have grown darker
and the clouds are hanging low.
The hills once spread lush and green
snow's falling where the roads have been.

So little her confidence
but still she walks strong.
I'm born from the season's dance
to men I belong.

Winter's alive, one splintered soul
no heartbeat inside.
Breathing the cold, uncertain stride
trying to feel, to be next to her.

The cold is coming closer
and the harmony is lost,
This burden that lies on my soul
and in my hand my people's hope.

My maiden's uneasiness, her anxiety,
to put all those fears to rest is a task given to me.

Dny ztemněly
A mraky visí nízko
Kopce dříve šířily svěžest a zeleň
Sníh padá tam, kde byly cesty.

Tak málo její důvěry
Ale stále kráčí silná
Narodil jsem se ze sezónního tance
Lidem, kterým náležím.

Zima je naživu, jedna rozštípaná duše
Žádný tlukot srdce uvnitř
Dýchá chlad, neurčitý krok
Snaží se cítit, být vedle ní.

Chlad se blíží
A harmonie je ztracená
Tohle břímě, jež tíží mou duši
A v mých rukou je naděje lidí.

Nejistota mé dívky, její úzkost
Byl mi zadán úkol dát stranou všechen strach.

THE PROJECT HATE MCMXCIX

12. srpna 2009 v 8:32 | Kimbbu |  Švédsko
MELODIC/INDUSTRIAL DEATH METAL

The Project Hate MCMXCIX založili v roce 1998 dlouholetí přátelé Lord K. Philipson (bývalý člen kapel Leukemia, House of Usher a Lame) a Jörgen Sandström (předtím působil v kapelách Entombed a Grave, nyní je v kapelách Vicious Art a Krux). Nahráli 3-skladbové demo, které produkoval slavný producent Dan Swanö, se zadními vokály vypomohl Lars Göran Petrov. Demo bylo zasláno čtyřem vydavatelským firmám a v roce 1999 byla podepsána smlouva s německou firmou Massacre Records.

V roce 1998 začala kapela pracovat na Philipsonově projektu, který nazval Deadmarch: Initiation of Blasphemy, avšak album nikdy nespatřilo denní světlo. Znovu si jej vzal na paškál Dan Swanö a mělo být vydáno firmou Vic Records někdy v roce 2008 s novou předlohou pro booklet. V roce 2005 byly na webových stránkách kapely dostupné dřívější nahrávky. Koncem roku 1999 nahráli Project Hate své debutové album CYBERSONIC SUPERCHRIST, které vyšlo v roce 2000. Během nahrávání se ke kapele připojila zpěvačka Mia Ståhl. Ačkoliv byly recenze pozitivní, nedočkalo se album komerčního úspěchu, protože bylo málo distribuováno.

Následujícího roku nahrála kapela své druhé album WHEN WE ARE DONE, YOUR FLESH WILL BE OURS ve studiu pozdějšího frontmana kapely Nasum, který se jmenuje Mieszko Talarczyk. Bylo vydáno v roce 2001, avšak jako první album bylo těžce dostupné.

V roce 2002 se připojil kytarista Petter S. Freed z kapely 2 Ton Predator a brzy byl přijat jako stálý člen. Dále kapelu opustila Mia Ståhl a na její místo přišla Jonna Enckell. Později téhož roku odstoupila kapela od Massacre Records a přešla k Threeman Recordings. Ve finských Helsinkách bylo nahráno LIVE album s názvem KILLING HELSINKI, které vyšlo v dubnu 2003. Poté se kapela vrátila do Talarczykových studií a nahrála v pořadí třetí album HATE, DOMINATE, CONGREGATE, ELIMINATE, vyšlo v roce 2003.

Začátkem roku 2005 začala kapela nahrávat čtvrté studiové album ARMAGEDDON MARCH ETERNAL - SYMPHONIES OF SLIT WRISTS za spolupráce Dana Swanöho. Během nahrávání se k nim připojil hráč na basovou kytaru Mikael Håkansson z kapely Evergrey. Album vyšlo u Threeman Recordings v říjnu 2005.

V roce 2006 opustila kapela svou nahrávací značku a nakonec podepsala smlouvu s Peterem Storemanem a jeho nahrávací firmou StormVox. Pro nadcházející album se připojil bicman Mojjo Moilanen, kapela má poprvé od svého vzniku bubeníka pro živá vystoupení. Páté studiové album IN HORA MORTIS NOSTRÆ vyšlo v září 2007. Ve zbytku roku byly vybrány distribuční obchody, které pomohou rozšířit album, jak nejvíce to bude možné.