Místo zasvěcené nejen severským končinám aneb Manev blir mett før øynene :)
PĚKNĚ VÁS VÍTÁM VE SVÉM KRÁLOVSTVÍ ;D POHODLNĚ SE USAĎTE A ZKOUMEJTE JAK JE LIBO...ČÍM DÉLE, TÍM LÉPE :))) ZDRAVÍ KIMBBU

Říjen 2009

Nemesis, Greedy Invalid, Ador Dorath - 15.11.2008, Přerov

27. října 2009 v 18:28 | Kimbbu |  Koncerty, akce, cesty...
Po roce jsem se rozhodla, že napíšu pár slov o této akci, detaily jsem už možná trochu zapomněla, ale ten čas tak letí, že mi to přijde jako včera. Celá akce, která se konala v RC Šuplík(rozuměj rockovém klubu ;)) ) v Přerově nesla název Hunter's Metal Night vol. V. V té době jsem byla v koncertním opojení, tak jsem hledala, kam bych se mohla vydat a zrovna tohle mi padlo do oka, obrovským lákadlem byli zbožňovaní Ador Dorath, ze kterých jsem stejně nakonec moc neměla, ale to až později.
Nadšenci, kteří se se mnou účastnili, byli má věrná sestra a Kika. V podvečer jsme se dopravily vlakem do Olomouce, kde byla nádherně jiskřivá atmosféra, úplně jsem dýchala ten noční život. Došly jsme k Baumaxu či co to bylo za velkoobchod, kde nás měl vyzvednout náš zbývající článek Ondra. Chvilku jsme tam na něj čekaly, ale nakonec přece jen, sláva, přijel :)) Musím upozornit, že měl koncert začít v 7 hodin a už bylo více než na čase. Tak jsme nasedly a projížděly nočním krajem. Netrvalo to dlouho a byli jsme na místě. V Přerově se vůbec nevyznám, takže jsem trochu ztratila orientaci. Rozhodně jsem si ale nepředstavovala Šuplík tak, jak ve skutečnosti vypadá, ale nijak mě to nezarazilo, naprosto vyzařoval undergroundovou atmosféru. Jsem byla trošku víc zmatená z toho náhlého přesunu ze zemského povrchu do pekla mezi masu metalistů, takže jsem šla jako ve snách ;D Každopádně, byla tam všelijaká různá individua. U vchodu nás orazítkovali krtečkem, což mě jako největšího fanouška animovaných postaviček na světě velmi potěšilo :)) Mimochodem, byla jsem podle vstupenky 89. návštěvník toho večera. Děvčata jsou určitě zvyklá na jiné poměry, takže je pohled do jícna vulkánu tak trochu odradil, byl vůbec zázrak, že vydržely na první kapelu, Nemesis, kteří měli velmi impresivní nástup a pořádně svou hru ohulili. I když jsem jejich hudbu neznala, tak se mi to líbilo, akorát pravda, přece jen trošku hlasitější, že mě z toho trochu bolely slechy, ale dalo se to přežít. Nicméně, přišli jsme akorát. Všude už bylo plno lidí, fanoušků metalových pařeb. Ještě jedna informace pro řidiče, prodává se tu překvapivě i nealkoholické pivo, ale jinak žádné minerálky tu moc nečekejte. Jediná věc, která mi vadila, byla, že se tam na každém kroku bez ustání kouřilo, na mě jakožto nekuřáka to bylo až příliš.
Když dohráli Nemesis, to už jsem v té době takřka osaměla, začali připravovat podium pro další kapelu, tentokráte to byli Greedy Invalid. V jejich osazenstvu se vyjímaly dvě paní, jedna z nich za klávesami. Mimoto, zpěvák vypadal velmi zajímavě :)) Jejich styl je příjemný gotický rock s čistým mužským vokálem. Bylo to příjemné zpěstření mezi samým black metalem a jemu podobnými styly. Myslím si, že měli podle ohlasu publika úspěch.
Po tomto vystoupení jsem se musela z prostor vzdálit, protože mě naháněla ségra, že se o mě bojí, když tam jsem sama mezi takovými drsnými týpky :)) Proto jsem se k nim vrátila do auta, a musela jsem málem hory přenášet, abych se mohla vrátit zpátky na Ador Dorath, už jsem myslela, že je neuvidím. Mezitím jsem prošvihla další dvě kapely, které byly na programu, Mater Monstifera a Return To Innocence. Docela by mě zajímalo, jak jim to tam ladilo.
Ador Dorath jakožto headlineři programu hráli k mé smůle až jako poslední, a jako by to nestačilo, měli nějaké problémy s ozvučením, tak se o dobrou hodinu, ne-li víc, opozdili. Vynutila jsem si aspoň začátek jejich vystoupení, takže jsem slyšela následující skladby: She is in my veins, V.I.T.R.I.O.L. a Balance. Velmi jsem se těšila, že zahrají Rosu, River nebo Earth, ale k tomu jsem se bohužel nedostala, při čtvrté písničce jsem už musela letět zase zpátky. Doufám, že se jejich vystoupení jednou dočkám. Mimochodem, v únoru 2010 mají vystupovat někde na Zlínsku ;)) Jen nechápu, proč mi to jejich vystoupení nemohli dopřát, když jsme pak stejně až do 6 ráno seděli na parkovišti a kecali, to by se přece nic nestalo ;D
Jenom vyzdvihnu jednu věc, čím se liší Ador Dorath od ostatních kapel; zatímco obyvkle stojí na výsostném stupínku souprava bicích, u AD toto místo zaujímají klávesy, což je vhodné vzhledem k jejich vedoucímu postavení a dvojnásobnému hmotnému rozšíření. Naživo jsou mnohem tvrdší s výraznými znaky black metalu, do popředí se dostávají kytary, takže jsou skladby v trochu odlišných verzích, ale bylo to moc pěkné. Jen je mi líto, že už neuvidím na postu vokalistky Lenku Machovou, která měla velmi lahodící hlas, ale i nová zpěvačka stojí za poslech :))

SONS OF SEASONS

17. října 2009 v 20:23 | Kimbbu |  Německo
Sons of Seasons založil v lednu 2007 Oliver Palotai, neboť potřeboval nějakým způsobem vyventilovat své muzikální, skladatelské a producentské dovednosti. Dříve jen obohacoval řady již existujících kapel (např. Kamelot, Doro), avšak tentokráte to volalo po změně.

V lednu 2007 Oliver byl spolu s pány Danielem Schildem a Lucou Princiottou stále ještě členem formace Blaze, jejíž hlavním článkem byl bývalý zpěvák kapely Iron Maiden jménem Blaze Bayley. Avšak důsledkem přemíry nesouladů s novým manažerem kapely se kompletní sestava rozhodla rozejít svými vlastními cestami.

Pro Olivera se naskytla skvělá příležitost stát se soběstačným při zakládání vlastní kapely - formy hudebního zázemí bez omezení. Podle předešlých zkušeností věděl, že dokonalá sestava nezávisí pouze na výborných muzikantech, ale také na osobnostech schopných pracovat roky v týmu, aniž by vznikaly problémy související s přerostlým egem. Tak přijal na jaře roku 2007 Lucu a Daniela. Basista Jürgen Steinmetz se připojil téhož léta.

Někdy kolem léta 2007 se našel první zpěvák, Tijs Vanneste. Ačkoli se Tijs projevil jako skvělý muzikant, budoucí koncertní plány tak docela nepasovaly s těsným harmonogramem Tijsovy práce. Nicméně, některé písně na debutovém albu jsou částečně i jeho nápady.

Během turné v Japonsku potkal Oliver nového a konečného zpěváka Henninga Basseho (kapela Metalium). Okouzlen zpěvákovým výjimečným živým vystoupením zkontaktoval Oliver koncem roku 2007 Henninga a pustil mu některé své skladby. Henning si okamžitě všiml společného hudebního vkusu a začal přidávat své nápady k materiálu pro první album.

Největší výzva pro Olivera během prvotní fáze skládání materiálu byla skloubit jeho zanícení pro metal, jazz a klasickou hudbu. Překvapivě to bylo snazší než by si kdy myslel. V raném stádiu bylo zřejmé, jak by měli Sons of Seasons znít.

GODS OF VERMIN je působivý debut vydaný Sons of Seasons, kapelou, která přímo s prvními známkami života ukázala své dechberoucí tempo. Vedoucí osobnost a klávesista Oliver Palotai, který už prokázal svou zručnost s kapelami Kamelot a Doro, po boku svých spolubojovníků jistíc celek, dále přitažlivé album, které poskytuje nové hudební objevy s každým dalším poslechem. Zpěvák Henning Basse tříbí speciální značku temného symfonického metalu svým silným a jasným hlasem, však finální lesk skvostu nepředstavuje nic jiného než Simone Simons z věhlasné Epicy, která tvrdí svou oprávněně získanou reputaci jedné z nejlepších zpěvaček na současné scéně. "Gods of Vermin" je album plné kouzla, čekající jen na své objevení!

Za pozornost jistě stojí skladby Gods of Vermin, Fallen Family, The Piper, A Blind Man's Resolution, Wheel of Guilt, Belial's Tower, Wintersmith, Fall of Byzanz, Dead Man's Shadows.. ;D

Členové:
Henning Basse - zpěv
Oliver Palotai - kytara, klávesy
Jürgen Steinmetz - basová kytara
Daniel Schild - bicí
Pepe Pierez - kytara